به گزارش افکارنیوز،

 هاشم صفی‌الدین، رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در مراسم گرامیداشت فرماندهان شهید این جنبش که توسط حزب‌الله در روستای «جبشیت» در جنوب لبنان تدارک دیده شده بود، گفت: منطقه در برابر واقعیت‌های جدید قرار دارد. ارعاب در گذشته سودی نداشت و امروز نیز ندارد و در آینده نیز نخواهد داشت.

وی همچنین به «شکست بازی عربستان و ترکیه و همه اهرم‌های فتنه‌انگیزی و هرج و مرج آفرینی و ویرانگری اشاره کرد که آمریکا برای محافظت از منافع خود آنها را به سوریه گسیل کرد».

صفی‌الدین گفت: آمریکایی‌ها مدیر عملی این ویرانی و هرج و مرج در سوریه و عراق و همه منطقه هستند.

وی تصریح کرد: عربستان و همراهانش از تجربیات گذشته درس نگرفته‌اند و اینها همچنان عنادورزی و سرکشی می‌کنند. اگر فکر می‌کنند که می‌توانند با مشتی دلار جهان را به کنترل خود در بیاورند، باید بگویم که در توهم و ناکامی به سر می‌برند.

صفی‌الدین گفت: اگر فکر می‌کنند که با ارعاب و تهدید به افزایش فتنه‌انگیزی خواه در سوریه یا عراق یا لبنان و دیگر مناطق منطقه می‌توانند روند امور را به عقب بازگردانند، در توهم به سرمی‌برند.

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان تأکید کرد: روند امور به عقب باز نخواهد گشت و دستاوردها و پیروزی‌های مقاومت و محور مقاومت به عقب بازنخواهد گشت. همه این ارعاب و تهدیدهای آمریکا و عربستان و ترکیه و سایر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس هیچ فایده‌ای نخواهد داشت.