به گزارش افکارنیوز،

 نخست وزیر "بلژیک" در مراسم بزرگداشت قربانیان حادثه تروریستی دو ماه قبل این کشور، شکست گروه تروریستی تکفیری داعش را حتمی دانست.

 

«کارلس میشل» همچنین به مردم کشورش قول داد که بلژیک در کنار دیگر کشورهای اروپایی در مقابل گروه های تروریستی به مقابله برخواهد خواست و سرانجام این گروه های تروریستی را مغلوب خواهد کرد.

 

وی در ادامه اظهاراتش افزود: این جنگ، جنگ بین غرب و اسلام نیست، و اگر کاری از جانب کشورهای غربی صورت می گیرد، تنها در جهت متوقف کردن تروریسم است و این جنگ سختی است که ممکن است مدت ها زمان ببرد.

 

این مقام ارشد دولت بلژیک، ابراز داشت: ما شکست و پیروزی را می شناسیم ولی من یقین دارم که در جنگ علیه تروریست پیروز خواهیم شد.

 

در این مراسم که در کاخ پادشاهی بلژیک در بروکسل برگزار شد، پادشاه این کشور از تمام افراد و ارگان هایی که در حادثه تروریستی دو ماه گذشته نقش سازنده و فعالی ایفاء کردند، از جمله نیروهای امدادی، پلیس و نیروهای امنیتی، تشکر و قدردانی کرد.

 

«فلیپ» پادشاه این کشور سپس تمام مردم بلژیک را خطاب قرار داد و آنان را شایسته تقدیر و تشکر دانست.

 

عناصر گروه تروریستی تکفیری داعش، دو ماه پیش و در تاریخ ۲۲ مارس، دو حمله تروریستی جداگانه در فرودگاه و ایستگاه مترو شهر "بروکسل" به انجام رساندند که در اثر آن، ۳۲ شهروند غیرنظامی این کشور کشته و تعداد زیادی مجروح و مصدوم شدند.