به گزارش افکارنیوز،

نتایج نظرسنجی "رویترز/ایپسوس" که روز گذشته منتشر شد نشان داد "هیلاری کلینتون،" نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با 13 درصد اختلاف از "دونالد ترامپ،" نامزد جمهوری خواه این انتخابات پیشی گرفته است.

 

این نظرسنجی که از 8 تا 12 ژوئیه (18 تا 22 تیر) انجام شد نشان داد 46 درصد از شرکت کنندگان از کلینتون و 33 درصد از آنها از ترامپ حمایت کردند. 21 درصد از شرکت کنندگان نیز از هیچ یک از این نامزدها حمایت نکردند.

 

در نظرسنجی پیشین که در 5 روز منتهی به 8 ژوئیه (18 تیر) انجام شد 45 درصد از شرکت کنندگان از کلینتون و 35 درصد از آنها از ترامپ حمایت کرده بودند.

 

هیلاری کلینتون در نظرسنجی های اینترنتی سال جاری میلادی از دیگر رقبای انتخاباتی خود پیشی گرفته است. تنها اوایل ماه مه (حدود 2 ماه پیش) زمانی که دو رقیب انتخاباتی ترامپ از عرصه انتخابات کنار کشیدند، محبوبیت ترامپ افزایش یافت و به کلینتون نزدیک شد.

 

در چند هفته اخیر از ترامپ به دلیل فعالیت های تجاری اش در گذشته انتقاد شده است. وی همچنین با سران جمهوری خواه به دلیل وعده های مربوط به سرکوب مهاجران و رد موافقتنامه های بین المللی تجاری با مشکلاتی مواجه شده است. 

 

استفاده کلینتون از ایمیل شخصی برای امور کاری در دوران تصدی وزارت امور خارجه نیز انتقادات بسیاری را برانگیخته است. این در حالیست که "جیمز کومی،" رئیس اداره تحقیقات فدرال (اف بی آی) هفته گذشته هیلاری کلینتون را از اتهامات وارد شده به وی تبرئه کرد. 

 

نظرسنجی "رویترز/ ایپسوس" با شرکت 1146 رأی دهنده در سراسر آمریکا، آلاسکا و هاوایی انجام شد.