به گزارش افکارنیوز،

سامانتا پاور نماینده آمریکا در سازمان امروز یکشنبه در کنفرانس خبری در شهر سئول تاکید کرد: واشنگتن از همه ابزارهای ممکن خارج از شورای امنیت استفاده خواهد کرد تا کره شمالی را به خاطر برنامه هسته‌ای اش منزوی کند.

وی در ادامه تصریح کرد: آمریکا اقدامات مشخصی را برای مقابله با تهدید روزافزون کره شمالی علیه نظم جهانی انجام خواهد داد. آمریکا از قدرت نظامی خود به عنوان یک ابزار بازدارنده علیه تهدید کره شمالی استفاده می کند.

پاور گفت: در حالی که قطعنامه های شورای امنیت یکی از ابزارهای ما به شمار می رود، ما متعهد به استفاده از همه ابزارهای ممکن برای رویارویی با این تهدید جدی هستیم، ابزارهایی از جمله فشار دیپلماتیکی که ما برای متقاعد کردن سایر کشورها با هدف منزوی کردن بیشتر رژیم کره شمالی به کار می بریم.

سفر سامانتا پاور به منطقه در شرایطی است که شورای امنیت سازمان ملل پس از آزمایش هسته‌ای پنجم کره شمالی، رایزنی هایی را برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه پیونگ یانگ آغاز کرده است.

آمریکا و کره جنوبی فشار زیادی را بر دولت های سراسر جهان وارد می کنند تا اقدامات یکجانبه‌ای را علیه کره شمالی اتخاذ کنند.

دانشگاه جان هاپکینز آمریکا به تازگی اعلام کرد: تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که فعالیت در هر 3 تونل واقع در محل انجام آزمایش های اتمی کره شمالی افزایش یافته و این مساله می تواند نشانگر آماده شدن کره شمالی برای انجام یک آزمایش اتمی دیگر باشد.

برخی تحلیلگران بر این باورند که کره شمالی برای انجام آزمایش هسته‌ای جدیدی در هر زمانی آماده است و احتمالا آزمایش هسته‌ای بعدی این کشور 10 اکتبر همزمان با سالگرد تشکیل حزب کارگران انجام خواهد شد.