به گزارش افکارنیوز،

 شان اسپایسر در دفاع از گزینه پیشنهادی ترامپ برای وزارت آموزش گفت: رئیس جمهور باور جدی دارد که موفقیت کشورمان بسته به آموزش دانش آموزان دارد و بتسی دیواس سه دهه از زندگی خود را صرف گسترش فرصت های آموزشی کرده است. به عنوان وزیر، وی می خواهد این اطمینان حاصل شود که همه دانش آموزان به مدارس خود، اعم از خصوصی و دولتی دسترسی داشته باشند. این حقیقت که به نقطه ای می رسیم که معاون رئیس جمهور در مقام رئیس سنا مجبور می شود برای اقدام جمعی دموکرات ها برای اکثریت شکنی در تایید صلاحیت نامزد رئیس جمهور امری بی سابقه در اکثریت شکنی حزب گرایانه دموکرات ها در این فرایند است.

وی ادامه داد: مردم آمریکا پیامی جدی در زمان انتخاب رئیس جمهور ترامپ در ماه نوامبر ارسال کردند. آنها از روند موجود در واشنگتن خسته شده اند. هفته گذشته نیز متذکر شدیم که رئیس جمهور منصوبانی در در کابینه دارد که در انتظار تایید هستند و در انتظار انتخاب های بیشتر رئیس جمهور هستیم که ریاست نهادهای مختلف را با وجود تاکتیک های بچه گانه دموکرات های سنا به عهده بگیرند.

یادآور می شود، سنای آمریکا روز سه شنبه بتسی دیواس Betsy DeVos میلیاردر آمریکایی و فرد مورد نظر دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را برای تصدی سمت وزارت آموزش و پرورش تایید کرد. اما وی پس از آن موفق شد تایید سنا را به دست آورد که مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا برای برهم زدن نتیجه برابر و جلوگیری از شکست دیواس وارد عمل شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن ، برهم خوردن نتیجه برابر در رای گیری سنا به منظور تایید یک نامزد مورد نظر برای کابینه اقدامی بی سابقه است و پس از آن انجام شد که دو سناتور جمهوریخواه و دو سناتور مستقل در این رای گیری به 46 سناتور دموکرات مخالف دووس پیوستند و تعداد مخالفان و موافقان وی 50-50 شد. سپس این رای مایک پنس بود که توانست دیواس را نجات دهد.