به گزارش افکارنیوز،

"احمد الاسدی" سخنگوی نیروهای الحشد الشعبی عراق در سخنانی مطبوعاتی تصریح کرد: آمارهای مسئولان آمریکایی از وجود نزدیک به یکهزار جنگجوی گروه تروریستی داعش حکایت دارد که فقط مختص به کرانه راست شهر موصل است.

وی افزود: مناطق باقی مانده در کنترل داعش در کرانه راست موصل از 30 درصد تجاوز نمی کند و در نتیجه شمار جنگجویان این گروه فراتر از یکهزار نفر نیست که در این منطقه در محاصره هستند.

الاسدی خاطرنشان کرد: این تروریست ها با وجود تعداد اندک خود، همچنان بین 200 تا 300 هزار غیرنظامی شهر موصل را در قبضه خود دارند و این امر نبرد را دشوار می کند و چالش ها پایان نخواهد یافت زیرا سلامت غیرنظامیان مهمترین هدف برای هر نیرویی است که در نبرد آزادسازی شهر موصل شرکت می کند.

 وی تصریح کرد: جنگجویان داعش در استان نینوا که شامل مناطق تلعفر، المحلبیه و کرانه راست شهر موصل می شود، به 2 هزار نفر می رسد اما در به اصطلاح ولایت الجزیره تعداد آنها از سه هزار نفر فراتر نمی رود.

الاسدی گفت: اکثر جنگجویان در کرانه راست موصل هستند و 70 درصد آنها عراقی می باشد و مابقی را جنگجویان عرب و خارجی تشکیل می دهند.

این سخنگو تصریح کرد: جنگجویان عراقی داعش، افرادی مجرم و تروریست هستند و فکر نمی کنیم که عقب نشینی کنند زیرا به بازداشت غیرنظامیان ادامه می دهند و خانه های را روی سر آنها منفجر می کنند.

وی تاکید کرد: بازکردن گذرگاههای برای فرار عناصر داعش از گزینه های کنونی ما نیست زیرا تجربه ما با این تروریست ها کاملا روشن است و آنهااز یک منطقه به منطقه دیگری عقب نشینی می کنند و به تهدیدهای خود علیه نیروهای ما و حمله به آنها ادامه می دهند.

الاسدی گفت: از بین بردن این جرثومه های مجرم و تروریست بهترین و ایده آل ترین راه حل است.