به گزارش افکارنیوز،

 

 

«کوین برت» تحلیلگر آمریکایی تاکید کرد: زمانی که سازمان مجاهدین خلق [گروهک تروریستی منافقین] اتهاماتی را علیه برنامه هسته ای ایران مطرح می کند، بی شک این کار را به دستور اربابان خود در واشنگتن و تل آویو انجام می دهد، کسانی که می خواهند اتهامات دروغین علیه ایران از دهان یک منبع ظاهرا ایرانی مطرح شود.

وی در پاسخ به سئوالی درباره ادعاهای سازمان مجاهدین خلق در خصوص فعالیت های هسته ای مخفی ایران در سایت پارچین و هدف این سازمان از طرح چنین ادعاهایی، گفت: سازمان مجاهدین خلق یکی از احمقانه ترین گرو‌ه‌های تروریستی در جهان است. ترکیب این گروه شامل افراط گرایان چپ و راهبرد و تاکتیک های غیر منطقی آن یادآور گروه هایی مثل تیپ سرخ و باند تبهکار بادر ماینهوف است که امروز می دانیم توسط عملیات گلادیوی پنتاگون در جریان جنگ جهانی اول مدیریت می شده است.

سازمان مجاهدین خلق نیز مانند این دو گروه هیچ گونه محبوبیت مردمی ندارد. ایرانی ها از همه شاخه های سیاسی از این گروه نفرت دارند بیشتر به خاطر اینکه سازمان مجاهدین خلق هزاران ایرانی را در حملات تروریستی از دهه 1980 میلادی تاکنون به قتل رسانده اند. چگونه یک گروه که هیچ گونه محبوبیت مردمی ندارد می تواند فعالیت خود را ادامه داده و توجه جلب کند؟ با خدمت کردن به جبهه دشمنان خارجی ایران، به خصوص آمریکا و اسرائیل.

وی در ادامه در پاسخ به سئوالی درباره همکاری دولت جدید آمریکا با سازمان مجاهدین خلق و دیدار اخیر جان مک کین سناتور آمریکایی با سرکرده این گروه در تیرانا پایتخت آلبانی، افزود: مزدورانی که سازمان مجاهدین خلق را اداره می کنند بی شک می خواهند تا آنجا که می توانند پول زیادی از دولت آمریکا کسب کنند. ترامپ و مک کین علی رغم اختلافات شخصی شان، هر دو موضع خصمانه و به شدت ضد ایرانی دارند. این یک پیوند نامبارک بین مزدوران تروریست و افراطی های ضد ایرانی در آمریکا است. دولت ترامپ که تحت نفوذ جارد کوشنر و سایر پیروان نتانیاهو است، پول بیشتری را نسبت به دولت اوباما برای این سازمان حیف و میل خواهد کرد. از نظر راهبردی این یک اقدام احمقانه است چون این اقدام اراده مردم ایران را تقویت خواهد کرد. ولی ترامپ و نتانیاهو استراتژیست های باهوشی نیستند. آنها تصور می کنند که می توانند با استفاده از سازمان مجاهدین خلق، ایران را بی ثبات کنند، همانطور که آمریکا و متحدانش سوریه و لیبی را با استفاده از گروه های نیابتی بی ثبات کرده اند.