به گزارش افکارنیوز،

 «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد بحران کمبود برق در نوار غزه یک مسئله داخلی فلسطین است، و این در حالی است که خود رژیم اسرائیل مسئول کاهش تامین برق این منطقه است.

 

نتانیاهو روز سه‌شنبه با بیان اینکه بحران روشنایی در غزه مشکلی میان تشکیلات خودگردان فلسطین و جنبش مقاومت اسلامی «حماس» است، گفت اسرائیل هیچ تمایلی به افزایش تنش‌ با حماس در نوار غزه ندارد.

 

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» وی با بیان اینکه تل‌آویو خواستار رویارویی دوباره با غزه نیست، توضیح داد: «مشکل برق غزه، اختلاف میان تشکیلات خودگردان و حماس است. حماس می‌خواهد تشکیلات هزینه برق آنها را تامین کند و تشکیلات این مسئله را نمی‌پذیرد. این درگیری داخلی فلسطین است.»

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین افزود: «در هر حال، تصریح می‌کنم که اسرائیل هیچ تمایلی به تنش (با حماس) ندارد و هر حدس دیگری در این باره اشتباه است. البته ما به دنبال امنیت هستیم و سیاست ما در این باره تغییری نمی‌کند.»

 

این اظهارات نتانیاهو یک روز پس از آن مطرح می‌شود که کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی به درخواست  «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان، مدت زمان روشنایی در غزه را – که پیشتر فقط 6ساعت بود – به کمتر از 4 ساعت کاهش داد. 

 

حماس نیز در واکنش به این اقدام اسرائیلی‌ها اعلام کرد چنین مسئله‌ای «عواقل خطرناک و فاجعه‌باری» خواهد داشت.