به گزارش افکارنیوز،

 سازمان "فور پوز" که در زمینه نجات حیوانات از مناطق درگیری و جنگ فعالیت می کند، اعلام کرد که 13 حیوان را از سوریه به ترکیه منتقل کرده و دو شیر و دو سگ را نیز از باغ وحش و منطقه تفریحی شهر حلب بیرون برده است.

شبکه های اجتماعی یک ویدیو را منتشر کردند که نشان می دهد کارکنان سازمان فور پوز حیوانات سوریه را در قفس های آهنی آبی رنگ می گذارند و از مرزهای این کشور بیرون می برند.

سازمان فور پوز اعلام کرد: دسته ای حیوانات از باغ وحش شهر حلب به شهر بورسا در شمال غرب ترکیه منتقل شدند تا تحت حفاظت باشند.

این سازمان حامی حیوانات اعلام کرد: ابتدا حیواناتی که در درگیری های شهر حلب آسیب دیده اند، از این شهر بیرون برده خواهند شد تا تحت درمان قرار بگیرند.

سازمان فور پوز افزود: تاکنون 3 قلاده شیر، 2 قلاده پلنگ، دو خرس و دو کفتار به دو مرکز حفاظت از حیوانات در ترکیه منتقل شده اند و پزشکان این حیوانات را پس از بیهوش کردن معاینه کردند.

گزارش ها حاکیست که یکی از سرگردگان تروریست های فعال در شهر حلب به نام " الحیانی " معروف به "راهزن" حیوانات این شهر را سرقت می کرد و می فروخت.  

الحیانی از منطقه بن یزید شهر حلب گلوله های گاز به سوی مناطق مسکونی شلیک می کرد و صدها بی گناه را به خاک و خون کشید و زخمی کرد و خودش سرانجام در درگیری با ارتش سوریه به هلاکت رسید.

سازمان فور پوز اعلام نکرد که آیا با دولت سوریه درباره انتقال حیوانات شهر حلب به ترکیه توافق کرده است یا نه.