به گزارش افکارنیوز،

مجلس عوام انگلیس امروز دوشنبه اعلام کرد صدای زنگ ساعت بیگ بن (Big Ben ) در برج ساعت معروف ساختمان پارلمان انگلیس از ظهر روز 21 ماه اوت به منظور اجرای عملیات تعمیر و بهسازی خاموش می شود و برای مدت چهار سال آینده خاموش خواهد ماند.

پُتک‌هایی که در طول 157 سال گذشته، هر ساعت، زنگ حدود چهارده تنی ساعت بیگ بن را به صدا درمی‌آورد، قفل خواهد شد و صدای زنگ ساعت بیگ بن تا چهار سال آینده به گوش نخواهد رسید. با این همه زنگ ساعت بیگ بن برای حوادث و رویدادهای مهم مانند جشن‌های سال نو میلادی به صدا در خواهد آمد.

مسئولان اعلام کرده‌اند بر اساس برنامه ای طولانی مدت عملیات تعمیر و بهسازی اساسی ساعت بیگ بن به زودی آغاز خواهد شد. در این چارچوب قرار است جزء‌ به جزء‌ این ساعت اعم از چرخ دنده ها و عقربه ها و چارچوب فلزی تعمیر ونوسازی شود.

کاخ وست مینستر در کرانه رودخانه تیمز که ساختمان پارلمان انگلیس نیز در آن قرار دارد، از جمله میراث جهانی و یک جاذبه گردشگری بزرگ در انگلیس به شمار می رود و مسئولان از آحاد مردم دعوت کرده اند برای شنیدن آخرین زنگهای ساعت بیگ بن روز دوشنبه آینده در میدان اصلی مجاورت این محل تجمع کنند.