به گزارش افکارنیوز،

روزنامه صهیونیستی هاآرتص از حمایت رژیم صهیونیستی از افراد مسلح سوریه پرده برداشت.

پایگاه اینترنتی العهد نوشت، روزنامه (عبری زبان) هاآرتص اطلاعاتی را فاش کرد مبنی بر این که ارتش رژیم صهیونیستی در سال کنونی میلادی بیش از صد و پانزده میلیون شکل (واحد پول رژیم صهیونیستی) برابر با بیش از سی و دو میلیون دلار به افراد مسلح سوریه کمک نظامی کرده است.

هاآرتص در ادامه نوشت: ارتش اسرائیل بیست میلیون شکل برابر با بیش از پنج میلیون دلار از بودجه امسال خود را در تاسیس و راه‌اندازی تشکیلاتی سرمایه‌گذاری کرده است که حدود یک سال پیش با هدف حمایت از افراد مسلح در سوریه تاسیس شد.

این مبلغ «تنخواه» نامیده می‌شود و شامل هزینه درمان پزشکی زخمیان نمی‌شود، زیرا هزینه درمان افراد مسلح زخمی شده در سوریه را که ده‌ها میلیون شکل تخمین زده می‌شود، وزارتخانه‌های جنگ، دارایی و بهداشت تامین می‌کنند.

این روزنامه صهیونیست نوشت: اداره «تنخواه» در ماه اوت سال گذشته تاسیس شد.

مبلغی که به آن برای سال 2017 میلادی اختصاص یافته است، شامل هزینه احداث و راه‌اندازی دائمی آن و پرداخت دستمزد پرسنل دائمی این پروژه می‌شود، اما مبلغ اصلی تامین بودجه انتقال تجهیزات پزشکی، غذا و دارو را ارتش تامین نمی‌کند بلکه بازرگانان سوری ساکن شیکاگو و سازمان‌های مختلف مانند مرکز صلح پرز و کمیته مبارزه با نسل کشی تامین می‌کنند.

هاآرتص در ادامه درباره نحوه ارسال کمک‌های نظامی و پزشکی برای تروریست‌ها نوشت: افسران بخش ارتباطات تن خواه با عناصر ارتباطی محلی در روستا‌ها از پشت مرز‌ها صحبت می‌کنند تا بتوانند تجهیزات را ارسال کنند.

گاهی نیز سرتیپ ینیف عاشور (فرمانده لشکر ۲۱۰ تابع فرماندهی منطقه شمالی رژیم صهیونیستی) با مسئولان روستا‌ها دیدار و تلاش می‌کند از نوع تجهیزاتی که سوریه به آن‌ها نیاز دارد، باخبر شود.

به نوشته هاآرتص، ارتش در آغاز ارسال تجهیزات را شروع و تلاش کرد نوشته‌های عبری زبان روی محصولات را پنهان کند، اما چند هفته بعد این کار را متوقف کرد.

این در حالیست که حجم کالا‌های منتقل شده بسیار زیاد بود.

در سفری که خبرنگار هاآرتص طی روز‌های گذشته به مرز‌های مشترک با سوریه داشت، مشخص شد روند «تنخواه» چگونه مدیریت می‌شود؛ روندی که به موجب آن هر ماه ده‌ها تن تجهیزات به پشت مرز‌ها منتقل می‌شود.

هر شب تجهیزات منتقل می‌شود به همین علت در نقاط متعدد نزدیک به پرچین جدیدی که در مرز‌ها ساخته شده است، مناطقی ویژه تعبیه شده است.

به نوشته هاآرتص روند انتقال تجهیزات به نحو ذیل صورت می‌گیرد:

- بولدوزر‌ها سطح زمین را هموار و آن را پیش از روند تحویل آماده کنند.

- یک افسر اسرائیلی از اداره «تنخواه» در بیشتر مواقع با استفاده از تلفن همراه با فردی از پشت مرز‌ها تماس می‌گیرد.

- هماهنگی لازم برای ورود کامیون سوریه به سرزمین‌های اشغالی صورت می‌گیرد.

- در ساعات شب قفل دروازه مرزی باز می‌شود، کامیون تحت کنترل نیرو‌های نظامی از پرچین عبور می‌کند و وارد سرزمین‌های اشغالی می‌شود.

- تجهیزات در زمان تعیین شده منتقل می‌شود، کامیون پس از بارگیری کامل مکان را ترک می‌کند و به سوریه باز می‌گردد و دروازه بار دیگر قفل می‌شود.