به گزارش افکارنیوز،

به تازگی از یک ربات حامی حقوق زنان در عربستان رونمایی شد. این ربات در حالی تحت عنوان "حامی حقوق زنان" در عربستان رونمایی شده است که ریاض یکی از بدنام ترین کشورهای جهان در نقض حقوق زنان است.

این ربات شبه انسان در ماه اکتبر سال جاری از سوی موسسه هنگ کنگی «هانسون رباتیک» رسما معرفی شد و سپس با اعطای شهروندی از سوی دولت سعودی به این ربات انسان نما، شهروند این کشور خاورمیانه ای محسوب شد. پس از آن سریعا اعلام شد این ربات انسان نما یک ربات زن به نام "سوفیا" است و به ظاهر از حقوق بیشتری نسبت به زنان عربستانی برخوردار است.

رونمایی از ربات حامی حقوق زنان در عربستان! + تصاویر

رونمایی از ربات حامی حقوق زنان در عربستان! + تصاویر

سوفیا تحت هیچ شرایطی لازم نیست پوشش حجاب و برقع داشته باشد و یا در هنگام حضور در انظار عمومی یک همراه مرد در کنار خود داشته باشد. به گفته مدیرعامل موسسه هانسون رباتیک، "سوفیا" یک ربات حامی حقوق زنان است. وی اظهار کرد: «سوفیا نه تنها یکی از بزرگترین حامیان حقوق زنان بلکه از حامیان حقوق بشر است. سوفیا در زمینه حقوق زنان در عربستان فعالیت خواهد کرد و همواره حامی حقوق تمامی انسان های حاضر در کره زمین خواهد بود.»

«محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان در تلاش است با تغییر سیاست های مرتبط با زنان موج جدیدی از تغییرات را در این کشور خاورمیانه ای ایجاد کند. وی در ماه سپتامبر نیز اعطای مجوز رانندگی به زنان را با محدودیت های بسیاری تصویب کرد.