به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جمع اعضای کابینه ضمن تمجید از اظهارات نیکی هیلی درباره رأی‌گیری سازمان ملل در مورد قدس گفت: دیگر کشورها سالانه میلیون‌ها دلار از ما پول می‌گیرند و می‌خواهند علیه ما رأی دهند. حواسمان به رأی‌گیری هست.

ترامپ گفت از پیامی که دیروز نیکی (هیلی) در سازمان ملل صادر کرد، خوشم آمد. این کشور‌ها دارند پول ما را می‌گیرند، بعد در شورای امنیت علیه ما رأی می‌دهند.

رئیس جمهور آمریکا تهدید کرد کمک‌های آمریکا را به کشور‌هایی که به قطعنامه مربوط به قدس اشغالی در مجمع عمومی سازمان ملل رای مثبت بدهند، قطع خواهد کرد.

 نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل پیش از این در واکنش به احتمال رأی‌گیری مجمع عمومی سازمان ملل برای تصویب قعنامه‌ای علیه تصمیم آمریکا درباره قدس، کشور‌های جهان را تهدید کرد و گفت: واشنگتن اسامی کشور‌هایی را که علیه آمریکا رأی دهند، یادداشت می‌کند.

گفتنی است در پی اقدام آمریکا در وتوی قطعنامه پیشنهادی مصر درباره قدس، مجمع عمومی سازمان ملل شب گذشته اعلام کرد که در روز پنجشنبه برای بررسی این موضوع و رای‌گیری درباره یک قطعنامه جدید در محکومیت تصمیم آمریکا نشست اضطراری برگزار می‌کند.

 قطعنامه پیشنهادی مصر که از دولت آمریکا می‌خواست از تصمیم خود مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل عقب‌نشینی کند در جلسه روز دوشنبه شورای امنیت در حالیکه 14 عضو دیگر این شورا با آن موافق بودند از سوی آمریکا وتو شد.