به گزارش افکارنیوز،

سازمان بین‌المللی دفاع از کودکان فلسطین گزارشی از شمار کودکان مجروح در درگیری‎های اخیر در کرانه باختری و نوار غزه منتشر کرد.

سازمان بین‌المللی دفاع از کودکان فلسطینی (DCIP) با تشریح سرگذشت «محمد» کودک 15 ساله فلسطینی که نیروهای اسرائیلی صورت او را با گلوله هدف قرار داده‌اند و هم‌اکنون تحت جراحی قرار دارد افزود: محمد یکی از دست‌کم هفت کودک فلسطینی است که نظامیان اسرائیل در سرزمین‎های اشغالی در پی تظاهرات علیه تصمیم دونالد ترامپ درباره قدس آغاز شده‌ است.

 

حرکت شجاعانه دختر 16 ساله فلسطینی که نظامیان صهیونیست را به هم ریخت

 

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه چهارشنبه (15 آذر) در اقدامی که سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای جهان آن را در تضاد با قطعنامه‌های بین‌المللی دانستند، شهر قدس را به عنوان پایتخت جدید رژیم صهیونیستی معرفی کرد و دستور داد تا سفارت آمریکا به این شهر منتقل شود.

بر اساس گزارش این نهاد بین‌المللی در درگیری‌های روز‌های ۵-۱۸ دسامبر نزدیک به ۳۶۰۰ نفر زخمی شدند که ۳۴۵ نفر از آن‌ها کودک بودند.

رسانه‌های فلسطینی نیز گزارش دادند که نیرو‌های صهیونیستی سرانجام «عهد تمیمی» دختر نوجوان ۱۶ ساله فلسطینی را شبنانه بازداشت کردند که به اقدامات شجاعانه علیه صهیونیست‌ها مشهور است.

حرکت شجاعانه دختر 16 ساله فلسطینی که نظامیان صهیونیست را به هم ریخت

 

نیرو‌های اسرائیلی پس از آن «عهد تمیمی» را بازداشت کردند که در روز‌های اخیر ویدوئی از وی در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد «عهد تمیمی» ۱۶ ساله شجاعانه در برابر نظامی صهیونیست ایستادگی می‌کند و به صورت او سیلی می‌زند.

به نوشته رسانه‌های فلسطینی«عهد تمیمی» دختر شجاع ۱۶ ساله فلسطینی از سال۲۰۱۲ تاکنون،  پای ثابت تظاهرات ضداسرائیلی در شهر نبی صالح در کرانه باختری بوده‌است؛ او همان شیر دختری است که در ۲۸ اکتبر ۲۰۱۲ (۱۷ آبان ۹۱) با حمله به سرباز رژیم صهیونیستی مانع از دستگیری برادرش شد.

در ۱۷ آبان ۹۱سرباز صهیونیستی تلاش می‌کرد تا محمد التمیمی ۱۲ ساله، برادر عهد تمیمی را بازداشت کند که او بهمراه مادر و خاله اش با سرباز اسراییلی درگیر شده و در نهایت باعث آزادی محمد میشوند. این تصویر در آن زمان بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان پیدا کرد.