به گزارش افکارنیوز،

رژیم صهیونیستی روز یکشنبه فهرستی از سازمان‌هایی را منتشر کرد که خواستار تحریم این رژیم شده اند و ورود اعضای آن‌ها به فلسطین اشغالی ممنوع شده است.  

در این فهرست نام ۲۰ سازمان وجود دارد که ۱۱ سازمان آن اروپایی هستند و از آن جمله می‌توان به ب. د. اس فرانس BDS France، کمپین همبستگی با مردم فلسطین یا انجمن همبستگی فرانسه-فلسطین اشاره کرد.  

پارلمان رژیم صهیونیستی ماه مارس به قانونی رأی داد که ورود حامیان جنبش «تحریم کالا‌های اسرائیل (BDS)» را ممنوع می‌کند.فعالان این جنبش در جهت تحریم اقتصادی، فرهنگی و علمی این رژیم مبارزه می‌کنند تا زمانی که اشغال سرزمین‌های فلسطینی پایان یابد.  

براساس این قانون «چنانچه فردی شهروند اسرائیل نباشد یا اقامت دائم در اسرائیل نداشته باشد و آگاهانه عضو سازمان یا نهادی باشد که برای تحریم اسرائیل فراخوان عمومی داده و یا در تحریم مشارکت داشته است، به او روادید داده نخواهد شد و مجوز اقامت نخواهد داشت.»

اسرائیل جنبش ب. د. اس را جنبشی یهودی ستیز می‌داند. این در حالی است که ب. د. اس این ادعا را رد می‌کند.

رووین ریولین رئیس رژیم صهیونیستی همچنین از وزیر امور خارجه نروژ که به فلسطین اشغالی سفر کرده است تقدیر کرد. نروژ با سازمان‌هایی که خواستار تحریم رژیم صهیونیستی در این کشور شده اند، مقابله کرده است.