به گزارش افکارنیوز،

بر اساس اعلام کمیسیون وضعیت فوق العاده ترکیه، درخواست بازگشت به کار 40 نفر مورد قبول واقع شده و 880 تقاضای بازگشت به محل کار از سوی این کمیسیون رد شده است.

به نوشته این رسانه، کمیسیون وضعیت فوق العاده ترکیه پرونده بازگشت به کار 206 نفر را نیز جهت بررسی بیشتر به دادگاه های ویژه کار و اشتغال ارسال کرده است.

سی.ان.ان تورک اضافه کرد: یکهزار و 984 پرونده درخواست بازگشت به فعالیت نیز به مراکز صدور جواز کسب ارسال شده تا طبق ضوابط و قانون به وضعیت آنها مبنی آغاز فعالیت موسسات تجاری تعلیق شده رسیدگی شود.

این رسانه تاکید کرد: تاکنون بیش از 104 هزار و 657 درخواست بازگشت به کار به کمیسیون وضعیت فوق العاده ارجاع شده است.

به گزارش ایرنا، ترکیه بعد از کودتای نافرجام 15 جولای 2016 میلادی، 6 دوره متوالی وضعیت فوق العاده سه ماهه در کشور اعلام و برقرار کرده و بر اساس اختیارات ناشی از آن که صدور 'بخشنامه های در حکم قانون' نیز از آن جمله است، افراد بیشماری را از کار اخراج و موسسات زیادی را تعطیل کرده است.

مقامات دولت ترکیه، تعداد افراد مرتبط با گروه فتح الله گولن نزدیک 170 هزار نفر اعلام و بیان کرده اند که این افراد به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کودتای 15 جولای سال گذشته ترکیه نقش داشتند.

ترکیه مدعی است که فتح الله گولن با تشکیل گروهی موسوم به گولن(فتو) و با رخنه در تشکیلات قضایی، نظامی، آموزشی و ارکان دولتی، کودتای 15 جولای(25 تیرماه سال 1395) را سازماندهی کرده است.

در کودتای 15 جولای سال 2016 (25 تیرماه 1395) ترکیه 249 نفر کشته و 2 هزار و 193 نفر نیز زخمی شدند.

محاکمه عوامل کودتای نافرجام 15 جولای ترکیه در مراجع قضایی ترکیه جریان دارد و در آن فتح الله گولن به عنوان متهم ردیف اول معرفی شده است.