به گزارش افکارنیوز،

گاوین ویلیامسون وزیر دفاع انگلیس در سخنانی گفت: راه اندازی یک رادار جدید در جزایر "شتلند" اسکاتلند می تواند کمک زیادی به مقابله با تهدیدات جدی و شدید روسیه داشته باشد.

اسکاتلند در دوران جنگ سرد نیز محل اصلی استقرار سامانه های رادار هشداردهنده بوده است.

ویلیامسون در ادامه افزود: ما همواره در حال محافظت از آسمان مان در برابر تجاوز روسیه هستیم. این رادار جدید برای دفاع از بریتانیا اهمیت زیادی دارد.

وزیر دفاع انگلیس اظهار داشت: اقدامات روسیه به مرزهای شرقی اروپا محدود نمی شود، تهدید مسکو علیه بریتانیا، جدی و واقعی است.

وزارت دفاع انگلیس نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است که این رادار 10 میلیون پوندی قرار است به زودی به طور کامل عملیاتی شود. این رادار در صورت بهره برداری کامل به سامانه هشدار سریع نیروی هوایی انگلیس افزوده خواهد شد که در گذشته برای کمک به هواپیماهای جنگنده نیروی هوایی انگلیس و تعقیب جنگنده های روسی مورد استفاده قرار می گرفته است.

2 هفته پیش، 2 فروند جنگنده بریتانیایی اقدام به شناسایی و تعقیب 2 جنگنده روسی کرده اند. وزارت دفاع انگلیس افزود: در 5 سال گذشته بیش از 69 مورد از این گونه عملیات ها انجام شده است.

وزیر دفاع بریتانیا پیش از این نیز نسبت به تصمیم روسیه برای آسیب وارد کردن به اقتصاد این کشور از طریق حمله به زیرساخت های آن هشدار داده است.

وزیر دفاع بریتانیا گفته است که این اقدام روسیه می تواند منجر به مرگ و میر هزاران هزاران نفر در بریتانیا شود.

گاوین ویلیامسون وزیر دفاع بریتانیا گفت: چیزی که روس ها قصد انجام آن را دارند، خسارت وارد کردن به اقتصاد بریتانیا است. متلاشی کردن زیرساخت های اقتصادی این کشور ، اقدامی که در واقع می تواند موجب مرگ هزاران هزاران نفر شود، این اقدامات می تواند در واقع موجب ایجاد یک هرج و مرج کلی در این کشور شود.

کاخ کرملین بارها اتهامات مطرح شده درباره دخالت مسکو در انتخابات کشورهای غربی را رد کرده است.