به گزارش افکارنیوز،

کره جنوبی، شهر سجونگ که مرکز اداری این کشور محسوب می شود و شهر بندری بوسان را به عنوان شهرهای آزمایشی برای تحقق برنامه «شهرهای هوشمند» این کشور انتخاب کرد.

به گفته مقامات کره ای، محصولات نوآورانه مختلف از قبیل خودروهای مستقل و سیستم‌های تشخیص چهره در این دو شهر به کار گرفته خواهد شد تا این دو شهر تا سال 2023 در سطح شهرهای هوشمند جهان قرار گیرد.

در این پروژه، یک منطقه به مساحت دو میلیون و 740 متر مربع در شهر سجونگ، موسوم به «مینی پایتخت» کره جنوبی که حدود 10 وزارتخانه و چند نهاد دولتی در این شهر در مرکز کره جنوبی قرار دارد، از لحاظ انرژی و حمل و نقل توسعه خواهد یافت. منطقه‌ای به مساحت دو میلیون و 190 هزار مترمربع در بوسان، دومین شهر بزرگ کره جنوبی در 450 کیلومتری جنوب شرقی سئول نیز روی پشتیبانی تدارکاتی بین المللی متمرکز خواهد شد. در مورد جزئیات دیگر نیز بعدا تصمیم گیری خواهد شد.

کمیته ریاست جمهوری متشکل از مسئولان نهادهای دولتی مختلف، حمایت کامل خود را ضمن تشویق به سرمایه گذاری در بخش خصوصی و تقویت تحقیق و توسعه در بخش‌های مربوطه آغاز خواهد کرد. قرار است ساخت این محله‌ها در شش ماه نخست سال آینده آغاز شود.

چانگ بیونگ-گیو، رئیس این کمیته در بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد: « یک شهر هوشمند پلت فرمی واقعی است که در آن تحقق همه فناوری‌های ایجاد شده توسط انقلاب چهارم صنعتی امکان پذیر است.»

مون جائه-این، رئیس جمهور کره جنوبی تصمیم گرفته است روی بخش‌های صنعتی کلیدی که به سرعت در حال رشد است، از قبیل خودروهای مستقل، هواپیماهای بدون سرنشین، ربات‌ها و فناوری‌های مالی یا «fintech» که موتورهای جدید توسعه تلقی می شوند، متمرکز شود. وی هفته گذشته خواستار اتخاذ تدابیری فوری برای از بین بردن مقررات غیرضروری و بیش از حد شد و این مقررات را موانعی بزرگ برای احیای اقتصاد ملی و توسعه شرکت‌های نوآور دانست.