به گزارش افکارنیوز،

پایگاه اینترنتی روزنامه نیویورک تایمز نوشت: بیش از دو سال است که هواپیما‌های بدون سرنشین، هلی‌کوپتر‌ها و جت‌های اسرائیل عملیات هوایی مخفیانه‌ای را در مصر انجام می‌دهند. این همکاری‌های قابل توجه نشان دهنده مرحله جدید در روابط این دو است. اسرائیل و مصر که در سه جنگ دشمن یکدیگر بودند اکنون به طور مخفیانه متحدانی هستند در جنگ علیه دشمن مشترک. برای قاهره مداخله اسرائیل کمکی بوده تا ارتش مصر موضع خودش را در حدود ۵ سال نبرد در مقابل شبه نظامیان مستحکم کند. برای اسرائیل هم این حملات می‌تواند امنیت مرز‌ها را تقویت کند.

همکاری آن‌ها در منطقه سینا نشان دهنده تدوین دوباره سیاست‌های منطقه است. مقام‌های آمریکایی گفته‌اند مداخله اسرائیل به مصر در تأمین امنیت منطقه سینا و مبارزه با شبه‌نظامیان کمک کرده، اما تبعات ناخواسته‌ای هم داشته است. به گفته مقام‌های آمریکایی که در جریان این عملیات‌ها قرار گرفته‌اند، پهپاد‌های اسرائیلی هیچ نشانی که بتوان تشخیص داد اسرائیلی هستند ندارند و روی نشان‌های شناسایی بالگرد‌ها و جنگنده‌های اسرائیلی هم پوشانده می‌شود تا شناسایی نشوند.

نیویورک‌تایمز نوشته است که هم اسرائیل و هم مصر از بیم واکنش منفی افکار عمومی از علنی کردن این همکاری خودداری کرده و به روش‌های مختلف تلاش می‌کنند تا رسانه‌ها از وجود این عملیات‌ها مطلع نشوند.