به گزارش افکارنیوز،

گونتر اوتینگر کمیسر بودجه اتحادیه اروپا در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی تاکید کرد: اگر دولت ترامپ تعرفه های جدیدی را علیه صادرکنندگان اروپایی اعمال کند، اتحادیه اروپا نیز برای اتخاذ تدابیر تلافی جویانه درنگ نخواهد کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر صادرکنندگان اروپایی مجبور به پرداخت تعرفه باشند، ما این مساله را به یک خیابان دو طرفه تبدیل می کنیم. صادر کنندگان آمریکایی نیز باید تعرفه بپردازند.

اظهارات اوتینگر پس از آن مطرح شده است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته از سیاست های ناعادلانه تجاری اروپا انتقاد کرد و گفت: واشنگتن به این سیاست های تجاری اروپا پاسخ خواهد داد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنانی تاکید کرد: سیاست های تجاری اتحادیه اروپا در قبال آمریکا تبعیض آمیز است و موجب افزایش کسری تجاری خارجی ایالات متحده شده است.

وی در مصاحبه با شبکه آی تی وی تصریح کرد: من مشکلات زیادی با اتحادیه اروپا از نقطه نظر تجارت دارم. من در برابر اقدامات و سیاست های تجاری اتحادیه اروپا می ایستم چرا که این سیاست ها در قبال آمریکا تبعیض آمیز بوده است. سیاست کاهش ارزش یورو از سوی اتحادیه اروپا موجب تشدید کسری تجاری خارجی آمریکا طی دو دهه گذشته شده است.

این اظهارات پس از آن است که دولت آمریکا تعرفه گمرکی 30 درصدی را علیه واردات پنل های خورشیدی از چین و ماشین لباسشویی از کره جنوبی وضع کرده است.