به گزارش افکارنیوز،

نماینده آمریکا در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت روز سه‌شنبه دمشق را به استفاده از سلاح‌های شیمیایی متهم کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه برای بحث درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه تشکیل جلسه داد.

«نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل در این جلسه دمشق را به استفاده از سلاح‌های شیمیایی و روسیه را به اخلال در تحقیقات درباره آن متهم کرد.

نماینده انگلیس هم گفت: این کشور از تلاش‌های جدی برای اندازی مجدد تحقیقات مستقل درباره حمله شیمیایی در سوریه استقبال می‌کند.

نماینده فرانسه نیز بدون ارائه شواهد موثق، دولت بشار اسد را مسئول استفاده از سلاح‌های شیمیایی دانست.

وزارت خارجه سوریه قبلاً اعلام کرده اظهارات مقام‌های آمریکایی درباره استفاده دولت سوریه از سلاح‎های شیمیایی در غوطه شرقی دمشق بی پایه و اساس است.

دمشق می‌گوید آنچه رسانه‌های تحت حمایت غرب درباره استفاده سوریه از سلاح‌های شیمیایی نقل می‎کنند، نسخه جدیدی از اهداف آمریکایی غربی و بهانه‌تراشی‎های آن‌ها برای رسیدن به سرزمین سوریه و ملت آن بویژه پس از دستاورد‌های تاریخی ارتش سوریه در جنگ علیه تروریسم است.

نماینده روسیه در نشست شورای امنیت گفت: دولت سوریه همواره از همکاری با سازمان منع گسترش «سازمان منع سلاح‌های شیمیایی» برای امحا تسلیحات شیمیایی خود استقبال کرده است.

وی گفت: «آمریکا و انگلیس از این جلسه شورای امنیت برای اتهام‌پراکنی علیه روسیه استفاده کرده‌اند. اینکه چرا این اتفاق می‌افتد روشن است. ظاهراً برخی از بابت موفقیت نشست کنگره ملی سوریه در سوچی نگران هستند.»

نماینده روسیه گفت: «آن‌ها از این چشم‌انداز که روح جدیدی در فرایند حل و فصل سیاسی مسائل سوریه دمیده شود نگران هستند.»