به گزارش افکارنیوز،

وزیر دفاع فرانسه اظهار کرد پاریس هیچ مدرک معتبری برای اثبات استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در حملات خود در دست ندارد و بنابراین نمی توان گفت بشار اسد از خط قرمز استفاده از سلاح های شیمیایی عبور کرده است.

وزیر دفاع فرانسه در مصاحبه ای با یک شبکه رادیویی گفت: «نشانه هایی از احتمال استفاده از گاز شیمیایی کلر در سوریه وجود دارد، اما هیچ مدرک قابل توجهی برای اثبات آن در دست نیست. با این حال، ما با همکاری طرف های دیگر تمام تلاش خود را برای اثبات این موضوع به کار می بندیم.»

پیشتر امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه اعلام کرده بود استفاده دولت سوریه از عوامل شیمیایی، خط قرمز فرانسه است که اگر بشار اسد از آن بگذرد پاریس وادار به مداخله خواهد شد. با این حال وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد هنوز هیچ مدرکی برای اثبات این ادعا وجود ندارد و فرانسه در جایگاهی نیست که تشخیص دهد آیا دولت سوریه از این خط قرمز عبور کرده است یا خیر.

اظهارات وزیر دفاع فرانسه در حالی است که وزیر خارجه این کشور روز چهارشنبه ادعا کرد تمامی شواهد نشان می دهد که دولت سوریه از گاز شیمیایی کلر استفاده کرده است.

ادعاها در خصوص احتمال استفاده دولت سوریه از گاز کلر از سوی سازمان «دیدبان حقوق بشر سوریه» در انگلیس، که گروهی وابسته به معارضان سوری است، در ماه ژانویه مطرح شد. این ادعا به دلیل نبود هیچ گونه مدرک مستدل تاکنون به اثبات نرسیده است.