به گزارش افکارنیوز،

نتایج یک نظرسنجی در سوئیس حاکی از آن است که اکثریت سوئیسی‌ها از سیاست دولتمردان و احزاب خود بسیار ناراضی هستند.

سوئیس با جمعیتی بالغ بر هشت میلیون نفر یکی از ثروتمندترین کشور‌های جهان است؛ با این حال ۶۹ درصد از سوال شوندگان سوئیسی در این نظرسنجی اعلام کردند از سیاست‌های کنونی در کشورشان ناراضی هستند.

براساس این نظرسنجی ۱۸ درصد از سئوال شوندگان سوئیسی نگرانی خود را نسبت به سیاست‌های دولت در امور سلامت و بهداشت اعلام کردند. سیاست‌های دولت در خصوص خارجیان و مهاجران نگرانی‌های بعدی سوئیسی‌ها اعلام شده است.

یک سوم از شرکت کنندگان در این نظرسنجی تاکید کردند که باید دولت در خصوص سیاست مربوط به خارجیان و مهاجران اصلاحات زیادی انجام دهد. در سوئیس طی ماه‌های گذشته آمار درخواست پناهندگان از اهالی شمال آفریقا افزایش یافته است و مردم این کشور در این نظرسنجی نگرانی خود را نسبت به این مساله اعلام کردند.

در این نظرسنجی ۷۲ درصد از مردم سوئیس از سیاستمداران خود خواستند که درخصوص پیشگیری از افزایش دمای زمین هر چه سریعتر عمل نماید. در این نظرسنجی برای نخستین بار اکثریت سوئیسی‌ها خواستار افزایش سن بازنشستگی شدند. این نظرسنجی از سوی موسسه تحقیقاتی Vimentis از اکتبر سال ۲۰۱۶ تا اواخر دسامبر سال ۲۰۱۷ بین ۳۰ هزار سوئیسی صورت گرفته است.