به گزارش افکارنیوز،

اردوغان طی سخنانی در جمع اعضای حزب حاکم «توسعه و عدالت» گفت: آمریکا نمایشی که با داعش در سوریه به راه انداخته را پایان دهد و ماسک‌ها را بردارد.

وی افزود: اقدام آمریکا مبنی بر حمایت مالی از گروه‌های کرد در سوریه قطعا بر تصمیماتی که ترکیه اتخاذ می‌کند تأثیر خواهد گذاشت.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه گفت: شایعاتی وجود دارد که این حمایت مالی به 3 میلیارد دلار خواهد رسید، من از مردم آمریکا می‌خواهم، این پول مالیات دهندگان آمریکایی است.

اردوغان در بخش دیگری از سخنان خود می‌گوید: ما 911 کیلومتر مرز مشترک با سوریه داریم، ارتباط آنها (آمریکا) با مرزهای سوریه چیست؟ آنها پیش از این 550 میلیون دلار به گروه «ی.پ.گ» کمک کرده‌اند و اکنون می‌خواهند این رقم را به 3 میلیارد دلار برسانند، شما می‌گویید که در حال مبارزه با داعش هستید، چه تعداد از اعضای داعش را نابود کرده‌اید؟ هیچ‌کس حق ندارد از داعش به عنوان یک بهانه استفاده کند.

وزیر خارجه ترکیه نیز روز گذشته که در حاشیه نشست «ترکیه-آفریقا» در استانبول سخن می‎گفت، اظهار داشت: روابط ترکیه و آمریکا در مرحله بحرانی قرار دارد، یا این روابط را اصلاح می‌کنیم و یا آن را قطع خواهیم کرد،

«مولود چاووش اوغلو» افزود: ما خواستار اقدام عملی از سوی آمریکا هستیم، اعتماد از دست رفته باید بازگردد و دلیل این اعتماد از دست رفته آمریکاست.

وزیر خارجه ترکیه همچنین گفت: روابط آنکارا و واشنگتن تحت تأثیر حمایت آمریکا از گروه‌های تروریستی در سوریه قرار گرفته و در آستانه قطع شدن قرار دارد.