به گزارش افکارنیوز،

یک کارشناس آمریکایی مدعی شد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تا پایان ماه مارس 2018 به کره شمالی حمله نظامی پیشگیرانه می کند تا از این طریق مانع از اقدام نظامی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی شود.

«جیم ریکاردز»، وکیل و کارشناس آمریکایی مسائل سیاسی و اقتصادی در مصاحبه با برنامه «As Good As Gold» که از شبکه ملی استرالیا پخش می شود ادعا کرد: پیشرفت های سریع کیم جونگ اون در عرصه موشک های قاره پیما و سلاح های هسته ای نشان می دهد، رئیس جمهور آمریکا فقط پنج ماه فرصت دارد تا از حمله احتمالی کره شمالی که می تواند به جنگ جهانی سوم منجر شود، پیشگیری کند.

ریکاردز اظهار داشت در جلسه ای که با مایک پمپئو، رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و «هربرت مک مستر»، مشاور امنیت ملی ترامپ داشت، بر قریب الوقوع بودن تهدید هسته ای کره شمالی تاکید شد.

او ادامه داد: تا 70 درصد احتمال حمله آمریکا را می دهم. آمریکا می تواند یک جنگ پیشگیرانه را آغاز کند. این جنگ برای جلوگیری از تشدید تهدیدات موجود است و پیش از پایان مارس انجام می شود.

او در توضیح اعلام تاریخ مشخص حمله آمریکا به کره شمالی گفت: چند هفته پیش با پمپئو و ژنرال مک مستر در واشنگتن دی سی دیدار کردم. پمپئو ضمن اعلام غیرقابل پیش بینی بودن کره شمالی، از توسعه برنامه های هسته ای این کشور تا 5 ماه آینده و احتمال تهدید آمریکا به حمله اتمی خبر داد. ما با اطلاع از اینکه کره شمالی بمب های اتمی و هیدروژنی دارد و موشک های بالستیک قاره پیمای آن قادر به هدف قرار دادن آمریکا است، باید هرچه سریعتر اقدام پیشگیرانه انجام دهیم.

پیش از این، «جیم ریش»، سناتور ایالت آیداهو ضمن سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ در خصوص وقوع یکی از بدترین فجایع تاریخ میان دو کشور هشدار داد.

ژنرال «جک کین»، فرمانده بازنشسته ارتش آمریکا نیز از دیگر چهره های نظامی است که درباره ه جنگ قریب الوقوع میان دو کشور هشدار داده است.

قرار است امروز جمعه  ترامپ با وضع تحریم های جدید علیه کره شمالی، این کشور را بیش از پیش وادار به توقف برنامه های هسته ای و موشکی کند.