به گزارش افکارنیوز،

"سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه در جریان مذاکرات تلفنی خود با "زیگمار گابریل" وزیر امور خارجه آلمان، از ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضدتروریستی به سرکردگی آمریکا خواست تا سریعا برای اجرای قطعنامه شماره 2401 شورای امنیت سازمان ملل در مورد برقراری آتش‌بس در سوریه تدابیر لازم را اتخاذ کند.

بر اساس اطلاعات وزارت خارجه روسیه، در جریان این گفت‌وگوی تلفنی که به ابتکارعمل طرف آلمانی صورت گرفت، وزرای خارجه دو کشور در مورد تحولات اخیر در سوریه و راه‌های ممکن برای حل و فصل اوضاع و وظایف پیش روی کشورها برای تحقق قطعنامه جدید شورای امنیت، تبادل نظرکردند.

سرگئی لاوروف، بطور کامل همتای آلمانی خود را در جریان اقداماتی که نظامیان روسی برای حمایت از تلاش‌ها به منظور حل و فصل مشکلات انسانی در غوطه شرقی انجام داده‌اند، از جمله ایجاد کریدور انسانی، قرار داد و در عین حال از ائتلاف به رهبری آمریکا نیز خواست تا اقدامات مشابهی برای تامین اجرای قطعنامه شورای امنیت، از جمله در منطقه "التنف" و اردوگاه پناهجویان سوری "الرکبان" در این منطقه که تحت کنترل نیروهای نظامی آمریکایی است را در نظر بگیرد.

طبق اطلاعات وزارت خارجه روسیه، سرگئی لاوروف در جریان مذاکرات تلفنی خود با "عبدالله الصفدی" وزیر امور خارجه اردن نیز بر لزوم ایجاد «وقفه انسانی» روزانه در منطقه التنف و اردوگاه پناهجویان الرکبان در مجاورت مرزهای این کشور تاکید کرده و یادآور شد که وزارت دفاع روسیه کریدور انسانی روزانه‌ای را در منطقه غوطه شرقی بوجود آورده است.

وزیر خارجه اردن از پیشنهاد روسیه در این خصوص حمایت کرد. دو طرف توافق کردند تا به تماس‌های سیاسی خود برای کمک به حل و فصل اوضاع در سوریه، ادامه دهند.