به گزارش افکارنیوز،

یک روز پس از آنکه افسر ارشد رژیم صهیونیستی گفت، اسرائیل فقط درصورتی پیروز خواهد شد که سید حسن نصرالله را ترور کند، روزنامه صهیونیستی «معاریو» به آن واکنش نشان داد و نوشت، این اظهارات حرف مفت است و فقط منجر به افزایش تنش میان طرفین می‌شود به ویژه در زمان فعلی که تل‌آویو نمی‌خواهد این تنش‌ها زیاد شود.

«یوسی میلمان»، روزنامه‌نگار صهیونیست در گزارش خود ضمن‌اشاره به تبعات اینگونه اظهار نظر‌ها همچنین نوشت: «چه کسی اجازه داده که او چنین حرف‌هایی بزند. تصمیم درباره اینکه نصرالله، هدف ترور باشد مربوط به سطح سیاسی است نه نظامی، از سوی دیگر این تصمیم مربوط به یک افسر نمی‌شود که یکی از 20 افسر ستاد مشترک ارتش است... این صحبت‌ها منجر به تشدید تنش‌ها میان دو طرف می‌شود و می‌توان پیش‌بینی کرد که حزب‌الله و نصرالله به شکلی مناسب به آن پاسخ دهند.»

به گزارش فارس این روزنامه صهیونیستی در پایان گزارش خود خاطرنشان کرد که، «چه بسا زمان آن فرا رسیده که رئیس‌ستاد مشترک ارتش (گادی آیزنگوت) دهان افسران را ببندد و آنها را توجیه کند که فقط در دامنه مسئولیت‌هایشان صحبت کنند.»

هراس از انتخابات لبنان

«انیس نقاش» استراتژیست لبنانی هم در گفت‌و‌گو با تسنیم به تحرکات سعودی‌ها در این کشور‌اشاره کرده و گفته، «انتخابات پارلمانی لبنان در ماه‌های آینده، ذهن سعودی‌ها و آمریکایی‌ها را به خود مشغول کرده است و آنها از نتایج این انتخابات هراس دارند و علت اصلی سفر حریری به عربستان همین موضوع است.»

به گفته نقاش،: «سعودی‌ها و آمریکایی‌ها نگرانند که اکثریت پارلمان بعدی لبنان به نفع آمریکا و عربستان نباشد و به همین دلیل نیز به دنبال تفاهم با سعد حریری برای انتخابات پیش رو و نحوه مصالحه وی با قوات اللبنانیه به ریاست «سمیر جعجع» هستند. این علت اصلی سفر حریری به عربستان است چرا که سعودی‌ها بدین وسیله به دنبال ایفای نقش در لبنان هستند. » وی در رابطه با نفوذ سعودی‌ها بر روی نخست‌وزیر لبنان به ویژه برای انتخابات پارلمانی آتی لبنان هم اظهار داشت: «سعودی‌ها پس از شکست در فشار بر حریری برای اتخاذ مواضع شدید علیه حزب‌الله لبنان و بازداشت او در عربستان، متوجه شدند که‌اشتباه کرده و با فشارهای فرانسه و آمریکا در صدد بازسازی روابط خود با حریری برآمدند.»