به گزارش افکارنیوز،

وزارت امور خارجه سوریه در نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت اعلام کرد دولت سوریه بر پایبندی خود به منشور سازمان ملل و قانون حقوق بشر بین‌المللی تاکید می‌کند. دولت سوریه همچنین آمادگی خود را برای تعامل با طرح‌های مثبت بین‌المللی که با منافع ملت سوریه همخوانی داشته باشد، اعلام می‌کند.

جمهوری عربی سوریه تأکید می‌کند نیرو‌های مسلح سوریه برای نابودی تروریست‌ها در غوطه شرقی در چارچوب عمل به وظایف خود در مبارزه با تروریسم و هماهنگی با قوانین حقوق بشری بین المللی به مأموریت خود ادامه می‌دهند.  

در ادامه این نامه آمده است دولت سوریه از دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت می‌خواهد مسئولیت‌های خود را در زمینه با تروریسم برعهده بگیرند و کشور‌های حامی و تحریک کننده گروه‌های تروریستی را در غوطه شرقی برای پایبندی به قطعنامه ۲۴۰۱ شورای امنیت تحت فشار قرار دهند. با توجه به اهتمام دولت سوریه به حفظ زندگی شهروندان، از مفاد قطعنامه ۲۴۰۱ شورای امنیت و به ویژه نکات مثبت آن استقبال می‌کنیم.

کشور‌هایی که با تروریست‌ها و گروه‌های تروریستی همکاری و آن‌ها را تحریک می‌کنند، حملات تبلیغاتی جدیدی راه انداخته اند که گمراه کننده و سراسر دروغ است. به تازگی اتهاماتی درباره استفاده دولت سوریه از گاز کلر در غوطه شرقی منتشر می‌شود که با هدف جلوگیری از اجرای قطعنامه‌های مشروع بین المللی است که حافظ تمامیت ارضی و اتحاد مردم جمهوری عربی سوریه است.