به گزارش افکارنیوز،

«یوسف ظفر» رئیس کمیسیون ملی امنیت غذایی پاکستان و مدیر شورای پژوهش‌های کشاورزی این کشور در نشست کمیسیون ملی امنیت غذایی پاکستان گفت: براساس تحقیقاتی که در مورد تعداد موش‌های ساختمان مجلس انجام شد بیش از ۵۰ هزار موش در این ساختمان وجود دارد.

این مقام پاکستانی تأکید کرد: ما به شهرداری اسلام آباد پیشنهاد کرده‌ایم یک واحد ویژه برای نابودی موش‌ها در ایجاد کند.

ظفر اظهار داشت:تعداد موش‌ها در پایتخت پاکستان، بیش از چندین میلیون است و این امر تهدید بهداشتی برای ساکنان این شهر است.

پیش از این برخی از نمایندگان مجلس ملی پاکستان از وجود موش در صحن علنی مجلس شکایت کرده بودند.

یکی از نمایندگان زن مجلس پاکستان مدعی شده که موش پای وی را گاز گرفته است.

افزایش شکایات نمایندگان مجلس از وجود موش‌ها سبب شد «سردار ایاز صادق» رئیس مجلس ملی پاکستان دستور دهد موضوع توسط دبیرخانه پارلمان پیگیری شود.

این در حالی است که حمله موش‌ها به سایر شهرهای پاکستان از جمله پیشاور مشکلات زیادی را برای مردم این شهر به وجود آورده و این جوندگان با وارد شدن به خانه‌ها همه چیز از جمله فرش و لباس را می‌جوند؛ انبارهای مواد خوراکی نیز از دست آنها در امان نمانده است.

موش‌ها با وارد شدن به خانه‌های مردم همه چیز از جمله فرش و لباس را می‌جوند این در حالی است که انبارهای نگهداری مواد خوراکی نیز از دست موش‌ها در امان نیست.

مردم محلی پاکستان معتقدند بارندگی در ایام نزدیک شدن به بهار و سیل‌ پس از آن موجب هجوم موش‌ها به شهرها شده است.

ستاد حوادث غیر مترقبه پاکستان اعلام کرد اندازه موش‌هایی که به شهرهای این کشور حمله کرده‌اند بزرگتر از حد معمول است و گاهی به 30 سانتی متر می‌رسد.

در حالی که مسئولین دولتی پاکستان به دنبال راه حلی برای حل مشکل موش‌ها هستند مردم محلی شهرهای مختلف سعی دارند این جوندگان موذی را از محل زندگی خود بیرون کنند.

مردم پاکستان به ویژه شهر پیشاور و اسلام‌آباد با هر چیزی که به دستشان می‌رسد به موش‌ها حمله می‌کنند و سعی دارند از شر آن‌ها راحت شوند.