به گزارش افکارنیوز،

بر اساس بیانیه نیروهای «الحشد الشعبی» که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «موازین نیوز»، منتشر شد، امروز نشست ویژه‌ای با حضور این فرماندهان از جمله سرتیپ ستاد «عبدالامیر یار الله»، سرتیپ ستاد «عبدالغنی الاسدی»، سرتیپ «شاکر جودت»، سرتیپ «سعد معن» سخنگوی وزارت کشور و شماری از فرماندهان الحشد از جمله «علی الحمدانی» فرماندهی تیپ 11، «کریم الخاقانی» فرمانده تیپ دو و «ابوحسام السهلانی» و «ابوعلی الکوفی» در کرکوک برگزار شد.

هدف از این نشست، بررسی تحولات پرونده امنیتی در کرکوک، مناطق «الحویجة»، «الریاض» و «الرشاد» بویژه پس از حوادث اخیر روی داده از سوی جماعت داعشی پرچمهای سفید اعلام شده است و طرف‌های حاضر در این نشست، یک طرح ویژه و مناسب برای غلبه بر این گروه تروریستی تدوین کردند. این اقدام پس از تحرک تیپ‌های مختلف الحشد به دستور «ابومهدی المهندس» نائب رئیس الحشد، برای پاکسازی برخی مناطق کرکوک صورت گرفت.

فرماندهی نیروهای واکنش سریع عراق درباره واقعیت ماجرای این گروه مسلح تروریستی می‌گویده بقایای داعش، القاعده و سایر گروه‌های تروریستی مشابه با شماری از جدایی‌طلبان مخالف شرایط جاری در مناطق مورد منازعه متحد شدند و این گروه را تشکیل دادند.

وی درباره این جدایی‌طلبان توضیح داد: این افراد، تحت تعقیب نیروهای کردی آسایش و پیشمرگه نیز هستند و ضرورت ایجاب کرده که با تروریست‌ها متحد شوند و گروه پرچمهای سفید را تشکیل دهند تا در منطقه‌ای کوهستانی پناه گیرند. شرایط جغرافیایی منطقه نیز به نفع آنهاست و دسترسی به آنها دشوار است.