به گزارش افکارنیوز،

یک گروه فعال آمریکایی در اقدامی نمادین هزاران جفت کفش را در زمین چمن اطراف ساختمان کنگره به نمایش گذاشت که هر یک از این جفت کفش‌ها نماینده کودکانی بود که از زمان کشتار مرگبار سندی هوک در سال ۲۰۱۲ تا کنون در تیراندازی‌های مدارس آمریکا کشته شده‌اند.

این گروه فعال آمریکایی به نام Avaaz در بیانیه‌ای گفت که آنها ۷۰۰۰ جفت کفش برای درست کردن این یادبود جمع‌آوری کرده‌اند تا "اندوه بزرگ خشونت‌های مسلحانه را به پشت درهای کنگره بیاورند".

آنها گفتند که این کفشها عمدتا از سوی چهره‌های مشهور، اعضای خانواده‌های قربانیان خشونت‌های مسلحانه و شهروندان سراسر آمریکا اعطا شده‌اند.

سازمان دهندگان این اقدام این ۷۰۰۰ جفت کفش را در سراسر زمین چمن پیرامون ساختمان کنگره آمریکا پخش کرده و گفتند که این تعداد در واقع نمایانگر تعداد کودکانی است که به خاطر خشونت‌های مسلحانه کشته شده‌اند و سازمان دهندگان امیدوار هستند که پیام قاطع را به کنگره در خصوص مطالبه اصلاحات در قوانین مالکیت اسلحه منتقل کنند. حتی یک کودک دیگر هم نباید قربانی این خشونت‌ها بشود.

این اقدام اعتراضی نمادین در روز سه شنبه یک روز پیش از آن که تظاهرات سراسری دانش آموزان آمریکایی در اعتراض به خشونت‌های مسلحانه بعد از حادثه کشتار ۱۷ تن در ماه گذشته میلادی در مدرسه‌ای در منطقه پارکلند ایالت فلوریدا برگزار شود به اجرا در آمد.