به گزارش افکارنیوز،

این مناظره تلویزیونی عصر چهارشنبه در شبکه تلویزیونی روسیه ۱ برگزار شد و ولادیمیر سالاویوف مجری آن بود.

سالاویوف ۵۴ ساله یکی از قوی‌ترین مجری‌های تلویزیون روسیه، استاد دانشگاه در رشته اقتصاد، فعال اجتماعی، خواننده، بازیگر، نویسنده، روزنامه نگار، فعال اقتصادی و گوینده رادیو است.

کسنیا سابچاک در ابتدا در سخنان خود خطاب به بینندگان تلویزیون گفت که این مردان به اصطلاح شجاع که امروز در اینجا گرد آمده اند با من مبارزه می‌کنند و من تنها نامزدی هستم که با ولادیمیر پوتین مبارزه می‌کند.

وی خطاب به مردم روسیه گفت: به این‌ها رای ندهید، زیرا حزب لیبرال دمکرات و حزب کمونیست شرکای پوتین در انتخابات هستند.

سابچاک گفت: سایر نامزد‌ها سخنان من را دائما قطع می‌کنند.

وی پس از پایان سخنان خود گفت که ولادیمیر ژیرینفسکی نه تنها سخنان وی را قطع می‌کند بلکه، به وی توهین نیز می‌کند؛ سابچاک پس از بیان این سخنان گریست. (در این هنگام ژیرینفسکی با حالت جدی اظهارات وی را تایید می‌کرد)

وی همچنین از اینکه ولادیمیر سالاویوف مجری برنامه که به ادعای این نامزد انتخاباتی اجازه توهین به وی را داده است، گله کرد که مجری برنامه گفت: من نیز می‌دانم که اتفاق بدی است، اما قانون برنامه این اجازه را به افراد می‌دهد که در مناظره نظر خود را در خصوص یکدیگر بیان کنند.

سابچاک گفت که این افراد فقط سخنان من را قطع می‌کنند سه دقیقه حق حرف زدن من را بازگردانید

سپس ولادیمیر ژیرینفسکی نامزد ریاست جمهوری از حزب لیبرال دمکرات گفت که سابچاک اینجا را با کودکستان اشتباه گرفته است.

گریگوری یاولینسکی نامزد ریاست جمهوری از حزب یابلوکا هم گفت که ما نباید اجازه بدهیم بحث با کسنیا سابچاک به مسموم کردن فضا علیه وی منجر شود و به عنوان یک زن به او نگاه کنیم.

این اظهارات یاولینسکی کافی بود تا کسنیا سابچاک دیگر توان ایستادن در محیط مناظره را نداشته باشد و گریان مناظره را ترک کند.

سابچاک سپس علیه ولادیمیر سالاویوف مجری مناظره تلویزیونی به کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه شکایت کرد.

به گزارش شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه مایا گریشینا دبیر کمیسیون مرکزی انتخابات، با رد شکایت سابچاک گفت: رسانه‌ها مستقلا چارچوب برنامه‌های گروهی را تنظیم و تعیین می‌کنند.

وی افزود: شکل رفتار مجری برنامه در حوزه صلاحیت رسانه قرار دارد، کمیسیون مرکزی انتخاباتی نمی‌تواند چارچوبی برای آن تعیین کند مگر یک مورد و آن اینکه مجری نباید تبلیغات انتخاباتی کرده و دعوت به رای دادن به یکی از نامزد‌ها کند.

سابچاک دو هفته پیش نیز با ولادیمیر ژیرینفسکی در یک مناظره تلویزیونی شروع به جدل کرد و سپس پس از توهین ژیرینفسکی، لیوان آب خود را روی دیگر نامزد حاضر درمناظره ریخت.

ژیرینفسکی پس از مناظره به خبرنگاران گفت که مدعی ریاست جمهوری روسیه باید تحمل بحث و جدل و دفاع از منافع روسیه در مقابل هر فشاری را داشته باشد و مردم روسیه هیچ وقت امور کشور خود را به فردی ضعیف نمی‌دهند.

ششمین انتخابات ریاست جمهوری روسیه سه روز دیگر در ۱۸ مارس (۲۷ اسفند) برگزار می‌شود و یکی از هشت نامزد آن شامل «ولادیمیر پوتین» نامزد مستقل، «سرگئی بابورین» از حزب «اتحادیه مردمی روسیه»، «پاول گرودینین» از حزب کمونیست، «ولادیمیر ژیرینفسکی» از حزب لیبرال دمکرات، «کسنیا سابچاک» از حزب ابتکار مدنی، «ماکسیم سورایکین» از جنبش کمونیست‌های روسیه، «بوریس تیتوف» از حزب رشد و «گریگوری یاولینسکی» از حزب یابلوکا، بر اریکه قدرت در کاخ کرملین تکیه می‌زند.