به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، همواره به حاشیه سازی معروف است. او در ملاقات روز گذشته خود با نخست وزیر ایرلند، حرکت عجیب دیگری انجام داد.

ترامپ در حالی میزبان «لیو وردکار»، نخست وزیر ایرلند، در کاخ سفید شد که داخل جیب روی سینه کتش مقدار سبزه قرار داده بود!

علت وجود «سبزه» در جیب ترامپ چه بود؟ +تصاویر

کاربران شبکه‌های اجتماعی این اقدام ترامپ را سوژه کردند و به اظهارنظر درباره آن پرداختند. عده‌ای با اشاره به رژیم غذایی جدید ترامپ نوشتند رئیس جمهور آمریکا به شدت در رژیم غذایی گیاهی خود فرو رفته است و سالادش را داخل جیبش قرار داده است. برخی کاربران نیز اعلام کردند ترامپ به واسطه علاقه زیادی که به گلف دارد، مقداری از چمن زمین گلفش را داخل جیبش قرار داده است.

با این حال، تعدادی از کاربران به علت این حرکت ترامپ پی بردند. دیدار ترامپ و وردکار در آستانه عید مخصوص ایرلندی‌ها موسوم به «روز سنت پاتریک» برگزار شد.

در این عید که روز ۱۷ مارس برگزار می‌شود، مردم ایرلند ضمن پوشیدن لباس‌های محلی سبز رنگ، به یکدیگر برگ شبدر سبز هدیه می‌دهند. گفته می‌شود قرن‌ها قبل پاتریک مقدس--که دین مسیحیت را به ایرلند برد--حین موعظه همراهانش، برگ شبدر سبز که نشانی از مفهوم تثلیث (پدر، پسر و روح القدس) بود، به آن‌ها هدیه می‌داد.

 

به همین منظور ترامپ و مهمان ایرلندی اش با قرار دادن برگ سبز شبدر در جیبشان، بر روابط دوستانه دو کشور تاکید کردند. در این دیدار وردکار به نشانه دوستی، ظرفی پُر از شبدر به ترامپ هدیه داد. ملانیا ترامپ، همسر رئیس جمهور آمریکا، نیز به همین مناسب پیراهنی سبر زنگ به تن داشت.

گفته می‌شود در سال ۲۰۱۳ نیز باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا، حین دیدار با «اِندا کنی»، نخست وزیر وقت ایرلند، این اقدام را به نشانه دوستی با مهمان ایرلندی اش انجام داد.