به گزارش افکارنیوز،

رند پال سناتور جمهوریخواه آمریکایی انتصاب‌های اخیر ترامپ را منجر به شکست سیاست خارجی این کشور دانست و تصریح کرد این مساله باعث می‌شود که ما از اشتباهات گذشته درس نگیریم و به جای اینکه بتوانیم فرصتی برای ایجاد صلح و ثبات داشته باشیم دشمنان بیشتری در دنیا خواهیم داشت.  

رند پال در مطلبی در پایگاه اینترنتی امریکن کانزروتیو (American Conservative) از علت مخالفتش با گزینه جینا هاسپل برای سازمان سیا و مایک پمپئو برای وزارت امور خارجه آمریکا گفت و نوشت از زمانیکه دونالد ترامپ رئیس جمهور شده است به نظر می‌رسد کشور به سمت درستی پیش می‌رود! در یک سال گذشته مردم آمریکا شاهد کاهش‌های مالیاتی بودند، قضاتی که قانون اساسی را جدی می‌گیرند انتخاب شدند، اقتصاد قدرت بیشتری گرفت و فرصت‌های بیشتری برای آن‌هایی که به دنبال تحقق آرزوهایشان بودند ایجاد شد اما در خصوص جایگاه ما در صحنه جهانی، ما بر سر دو راهی هستیم. ما می‌توانیم با تاکید دوباره بر نقش آمریکا به عنوان کشوری قابل اعتماد و با قدرت که طبق اصول هدایت می‌شود به موفقیت هایمان اضافه کنیم یا اینکه اجازه دهیم نئومحافظه کاران با دخالت در هدایت کشور همه چیز را از بین ببرند و آمریکا را به سمت نابودی بکشانند.

او اذعان کرده است: ما سال‌ها به لطف سیاست خارجی مبتنی بر این ایده که جنگ و مداخله راه حل است در ایجاد صلح واقعی ناموفق بوده‌ایم. از بین بردن و ساختن دوباره شعار آن‌هایی بوده که می‌خواهند ما را همواره در جنگ نگه دارند. این شعار هیلاری کلینتون بود، کسی که از مداخله نظامی در عراق، سوریه و لیبی حمایت کرد. من می‌خواهم به تلاش‌ها برای عالی شدن کشور ادامه دهیم اما چنین چیزی محقق نخواهد شد اگر ما کنترل سیاست خارجی آمریکا را به دست نئومحافظه کاران بدهیم. مردم اکنون به سازمان سیا بی اعتماد هستند پس چرا دولت فردی را برای این سازمان انتخاب کرده که در اداره جایی که مردم در آنجا شکنجه می‌شدند، نقش مهمی داشته است. اسنادی وجود دارد که نشان می‌دهد جینا هاسپل نه تنها در اداره زندانی به نام سایت سیاه در تایلند نقش داشته بلکه تصاویر ویدیویی از شکنجه در آنجا را هم از بین برده است. این موارد باید مانعی برای اداره سیا توسط او باشد.

این مطلب می ‌افزاید: متاسفانه هاسپل تنها یکی از چندین نئومحافظه کاری است که برای ایفای نقش در سمت‌های مهم در کشور در نظر گرفته شده است. مدیر کنونی سیا، مایک پمپئو و گزینه رئیس جمهور برای وزارت امور خارجه در گذشته از شکنجه دفاع کرده است. علاوه بر آن او حامی سفت و سخت برنامه‌های غیرقانونی جاسوسی آژانس امنیت ملی بوده است و حتی در حمایت از گسترش دامنه اطلاعاتی که دولت می‌تواند جمع آوری کند، مطلبی نوشته است. من در سال ۲۰۱۷ از انتخاب او به عنوان رئیس سازمان سیا حمایت نکردم و اکنون هم به همان دلایل با انتخاب او به عنوان وزیر امور خارجه کشور مخالفم. گزارش‌های اخیر درباره اینکه جان بولتون برای سمت مهمی در دولت در نظر گرفته شده است هم می‌تواند مشکل ساز باشد. بولتون اخیرا از حمله پیشگیرانه علیه کره شمالی حرف زده بود. اگر او سمت مهمی داشته باشد کشورمان در هر گوشه دنیا درگیر چندین درگیری نظامی خواهد شد. من می‌خواهم واضح و روشن بگویم. این موضوع بسیار مهم‌تر از یک اختلاف نظر ساده بر سر سیاست و خط مشی است، این‌ها انتخاب‌های خطرناکی است. اگر اجازه دهیم سیاست‌های خارجی شکست خورده قبلی در دولت کنونی جایی داشته باشد و افرادی که مشتاقانه منتظر فرصتی برای جنگ هستند در دولت نفوذ کنند، این امر نشان می‌دهد که ما از اشتباهات گذشته درس نمی‌گیریم و به جای اینکه بتوانیم فرصتی برای ایجاد صلح و ثبات داشته باشیم، دشمنان بیشتری در دنیا خواهیم داشت. اگر می‌خواهیم از جنگ و درگیر شدن در جنگ‌های بی پایان در آینده اجتناب کنیم باید به جای انتخاب این گزینه‌های نامناسب کار‌های بهتری انجام دهیم. به نظر من این گزینه‌ها قابل قبول نیست و من از آن‌ها حمایت نخواهم کرد و امیدوارم رئیس جمهور هم در این زمینه تجدیدنظر کند.