به گزارش افکارنیوز،

بیش از ۲۵ کشور دیگر از جمله اعضای اتحادیه اروپا و نیز آمریکا، بیش از ۱۴۰ دیپلمات‌ روس را به بهانه مسمومیت اسکریپال، جاسوس سابق روس اخراج کرده‌اند. اما حامی آکسوی، نماینده رسمی وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای گفت: "ترکیه آنچه در بریتانیا رخ داده محکوم می‌کند و استفاده از تسلیحات شیمیایی را جنایتی علیه بشریت می‌داند." به گفته این مقام، ترکیه خواهان تحقیقات در پرونده اسکریپال و شناسایی مهاجمان و اجرای عدالت است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد آنکارا قصد ندارد درباره ماجرای مسمومیت «سرگئی سکریپال» جاسوس دوجانبه سابق، علیه روسیه موضعی بگیرد.

با این حال، «حامی آکسوی» سخنگوی وزارت خارجه ترکیه با صدئر بیانیه‌ای تاکید کرد آنکارا آنچه در انگلیس مبنی بر استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه بشریت اتفاق افتاده است را محکوم می‌کند.

بیش از ۲۵ کشور شامل ایالات متحده و کشورهای عضو اتحادیه اروپا تصمیم به اخراج دیپلمات‌های روس دارند تا اقدامی تلافی‌جویانه علیه مشارکت ادعایی مسکو در مسموم کردن سرگئی اسکریپال، افسر اطلاعاتی سابق روسیه داشته باشند. مسکو هم در عوض متعهد شده واکنش نشان دهد و تاکید دارد اخراج دیپلمات‌های روسیه تحت هیچ شرایطی به تحقیقات در این پرونده کمکی نخواهد کرد.