به گزارش افکارنیوز،

خروج عناصر تروریستی جیش الاسلام و خانواده های آنان از شهر «دوما» واقع در غوطه شرقی دمشق همچنان ادامه دارد.

روند خروج تروریستها از صبح امروز آغاز شده و تا لحظه تنظیم خبر 20 اتوبوس از شهر دوما خارج شده است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که این اتوبوسها از طریق گذرگاه «الوافدین» از دوما خارج شدند تا مقدمات انتقال آنان به منطقه «جرابلس» واقع در ریف شمال شرق حلب فراهم شود.

بدین ترتیب از صبح امروز تا کنون 1065 تروریست و خانواده هایشان از دوما خارج شده اند.

منابع خبری صبح امروز از حصول توافق میان ارتش سوریه و عناصر جیش الاسلام خبر دادند که بر اساس آن، باید عناصر این گروه از دوما خارج شوند.

قرار است که به وضعیت افرادی که تمایلی به خروج از دوما ندارند، رسیدگی شود و نهادهای حکومتی نیز کار خود در این منطقه مجددا آغاز کنند.

بر اساس توافق مذکور، همه افراد نظامی و غیر نظامی ربوده شده، آزاد و پیکر کسانی که کشته شده اند، تحویل داده شوند و تروریستها سلاح سنگین خود را به حکومت تحویل دهند.

تن دادن جیش الاسلام به این توافق که بر اساس شروط دولت سوریه است، معلول پیروزیهای پیاپی نیروهای مقاومت در اقصی نقاط غوطه شرقی است. خاصه اینکه ارتش سوریه توانست خطوط امدادرسانی و حمل و نقل تروریستها را قطع کند.

ساکنان دوما طی چند روز گذشته با برگزاری تظاهراتهای گسترده خواستار خروج عناصر جیش الاسلام از این شهر و آزادسازی افراد ربوده شده بودند؛ چرا که این گروه تروریستی در داخل این شهر همچنان صدها خانواده را گروگان گرفته و از آنان به عنوان سپر انسانی استفاده میکند.