به گزارش افکارنیوز،

امروز (سه‌شنبه) همزمان با موعد اعلام‌شده در اعلامیه‌های گروه‌های ضداسلامی در انگلیس برای حمله به مسلمانان، به دختران و زنان محجبه در این کشور توصیه شده از خانه خارج نشوند.

گروه‌های نفرت‌پراکن مخالف مسلمانان از چند هفته پیش با انتشار اعلامیه‌هایی روز سوم آوریل (امروز) را به عنوان روز «یک مسلمان را تنبیه کن» تعیین کرده بودند. در این اعلامیه‌ها، برای آسیب رساندن به مسلمانان امتیاز تعیین شده است.

در این فهرست غیرانسانی، حمله لفظی و کلامی به یک مسلمان با ۱۰ امتیاز پایین‌ترین درجه و بمباران اتمی مکه مکرمه با ۲۵۰۰ امتیاز در بالاترین رتبه قرار دارد.

کشیدن روسری یک دختر مسلمان، اسیدپاشی به یک مسلمان، کتک زدن یک مسلمان، شکنجه کردن یک مسلمان با استفاده از چنگنک، جریان برق یا کندن پوست بدن، سلاخی کردن یک مسلمان با استفاده از اسلحه، چاقو، خودرو یا هر چیز دیگر و به آتش کشیدن یا بمبگذاری در یک مسجد، از دیگر مواردی هستند که برای آن‌ها در این فهرست امتیاز تعیین شده است.

در پی انتشار گسترده این اعلامیه‌ها، از چند روز پیش در گروه‌های «واتس اپ» مسلمان‌های انگلستان پیام‌هایی از سوی رهبران جامعه اسلامی این کشور منتشر شده که به مسلمان‌ها، به خصوص زنان محجبه، توصیه کرده دستکم روز سوم آوریل از خانه‌های خود خارج نشوند.

به نوشته روزنامه «دیلی میل» در یکی از این پیام‌ها آمده است: «این یک شوخی نیست، بلکه نقشه‌ای نفرت‌انگیز است که در آن یک سیستم امتیاز تعریف شده که افراد بعد از اقدماتی مانند کشیدن حجاب دختران، کتک زدن یا حتی اسیدپاشی، با ارسال ویدئوی اقدامشان، این کارشان را در سایت ثبت می‌کنند.»

این پیام می‌افزاید: «حتی پلیس هم می‌گوید در حال بررسی این مسئله است... این اطلاعیه‌ها از زیر درها به خانه‌های شرق لندن انداخته شده و حتی کودکان هم از این مسئله مطلع شده‌اند.»

ماه گذشته میلادی واحد ضدتروریسم پلیس انگلستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «پلیس در حال بررسی چندین گزارش درباره اطلاعیه‌هایی شرارت‌باری است که در سرتاسر انگلستان برای افراد ارسال شده است.»

در یکی دیگر از پیام‌های منتشر شده در گروه‌های مسلمانان، به زنان و دختران توصیه شده برای ممانعت از حملات احتمالی، در خیابان در گروه‌های سه یا چهار نفری حرکت کنند.

مقام‌های انگلیسی می‌گویند در سال‌های اخیر حملات علیه مسلمان‌ها در این کشور به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. خبرگزاری «پرس آسوسیشن» پارسال گزارش داد که حملات به مساجد در انگلستان بین سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ بیش از دو برابر افزایش یافته است.