به گزارش افکارنیوز،

ائتلاف سعودی علیه یمن چهارشنبه شب نشست خبری در ریاض برگزار کرده و در آن سخنگوی ائتلاف درباره آخرین تحولات مربوط به جنگ یمن اظهار نظر کرده است.

«ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی در ابتدای نشست خبری مدعی شد که ائتلاف برای تسهیل ورود کمک‎های انسان دوستانه از همه ورودی های یمن، اقدام کرده است.

سخنگوی «ائتلاف عربی» در ادامه از مواضع آمریکا در برابر تهدیدات «حوثی‎ها» در خصوص خطوط کشتی‎رانی تمجید کرده است. وی مدعی شد که حوثی ها باعث آتش سوزی انبارهای غذایی وابسته به سازمان برنامه جهانی غذا شده اند.

سخنگوی ائتلاف سعودی مدعی شد که حوثی ها بندر الحدیده را به انبار سلاح تبدیل کرده اند.

وی با اشاره به هدف قرار گرفتن کشتی نفتی عربستان گفت که ائتلاف از محکومیت بین المللی در خصوص تلاش حوثی‎ها برای هدف قرار دادن خطوط کشتی‎رانی استقبال می کند.

المالکی که اصرار دارد از عبارت «حوثی - ایرانی» برای رزمندگان یمنی بهره ببرد، افزود: حمله به نفتکش سعودی در دریای سرخ اقدام تروریستی «حوثی ایرانی» است.

شبکه المیادین روز گذشته به نقل از یک منبع یمنی گزارش داد که نفتکش ائتلاف سعودی در دریای سرخ در پاسخ به بمباران آوارگان یمنی در الحدیده، هدف قرار گرفت. به گفته وی این نفتکش سعودی پس از رصد تحرکات شناورهای ائتلاف سعودی هدف قرار گرفت.

پیش از این «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی مدعی شد که این ائتلاف توانسته است یک حمله یمنی‌ها به یک نفتکش سعودی را دفع کند.