به گزارش افکارنیوز،

روزنامه بیلد آلمان گزارش داد که مرکل روز 27 آوریل (هفتم اردیبهشت) به واشنگتن سفر خواهد کرد . هر چند منابع رسمی دولت برلین هنوز این سفر را تائید نکرده اند اما رسانه های آلمان می گویند که سفر قبلی مرکل به آمریکا نیز تنها چند روز پیش از سفر توسط طرف آمریکایی تائید شد.

این دومین سفر مرکل به آمریکا از زمان آغاز به کار ترامپ در مقام ریاست جمهوری آمریکا است. سفر قبلی مرکل به آمریکا در مارس 2017 به علت خودداری ترامپ از دست دادن با او در یکی از جلسات در برابر دوربین های خبرنگاران در یادها مانده است.

صدراعظم آلمان در حالی به آمریکا می رود که اروپا و آمریکا بر سر موضوع تعرفه های تجاری دچار اختلاف شده اند و اتحادیه اروپا خواستار جدا شدن دائمی اروپا از افزایش تعرفه های واردات فولاد و آلومینیوم به آمریکا است.

موضوع مهم دیگر نیز توافق هسته ای با ایران است که ترامپ قرار است تصمیم خود درباره تمدید تعلیق تحریم ها و ادامه اجرای برجام را روز 12 مه (22 اردیبهشت) اعلام کند و اروپایی ها به تلاش های خود برای حفظ برجام ادامه می دهند.

این در حالی است که بنا بر اعلام کاخ سفید قرار است روز 24 آوریل (چهارم اردیبهشت) نیز امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه با ترامپ در واشنگتن دیدار و گفت و گو کند. هفته‌نامه فرانسوی «لوپس» با اشاره به روابط شخصی و دوستانه نسبتا خوب مکرون با ترامپ نوشته که شاید مکرون در این سفر بتواند ترامپ را به ماندن در برجام راضی کند.

سفر مرکل به آمریکا در روز هفتم اردیبهشت همچنین در همان روزی انجام می شود که قرار است سران کره شمالی و جنوبی برای بررسی موضوع عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح های هسته ای دیدار و گفت و گو کنند.