به گزارش افکارنیوز،

شرکت هواپیمایی ایر فرانس روز شنبه 30 درصد از پروازهای خود را به دلیل اعتصاب کارکنان‌اش لغو کرد. کارمندان این شرکت هواپیمایی خواستار افزایشی 6 درصدی حقوق خود هستند.

این شرکت هواپیمایی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «با توجه به تایید اعتصابات در روز شنبه 7 آوریل، در پروازهای زمان‌بندی شده برای امروز اختلال ایجاد خواهد شد. انتظار می‌رود بتوانیم 70 درصد پروازهای زمان‌بندی شده را انجام دهیم که 75 درصد پروازها در مسیرهای دور، 65 درصد از پروازها در مسیرهای متوسط رفت و برگشت از فرودگاه شارل دوگل پاریس و 70 درصد پروازهای کوتاه از فرودگاه پاریس اورلی به دیگر مناطق فرانسه را شامل می‌شود.»

این شرکت افزود پروازهای ایر فرانس که دیگر خطوط هواپیمایی آن را اجرا می‌کنند تحت تاثیر لغو پروازها قرار نخواهد گرفت.

ایر فرانس متذکر شد همچنان نمی‌توان تاثیر احتمالی درخواست برای اعتصاب کارکنان این شرکت از سوی اتحادیه‌های کارگری بر پروازهای روزهای آتی را ارزیابی کرد و افزود اطلاع رسانی‌های لازم را به مسافران ارائه خواهد کرد.

کارکنان ایر فرانس مدت‌هاست خواستار افزایش 6 درصدی در حقوقشان در ازای جبران نرخ تورم در این کشور هستند. این در حالی است که این شرکت تنها 1 درصد به حقوق آن‌ها افزوده است.

روز جمعه، مدیر اجرایی ایر فرانس اعلام کرد افزایش دستمزد کارمندان این شرکت ممکن نیست، زیرا در این صورت این شرکت توانایی رقابت خود با دیگر خطوط هوایی را از دست خواهد داد.

اتحادیه‌های کارگری که خلبانان، مهمانداران و دیگر کارکنان این خطوط هوایی را نمایندگی می‌کنند قصد دارند در ماه آوریل دست به اعتصابات بیشتری بزنند.