به گزارش افکارنیوز،

وزارت خارجه روسیه در واکنش به جنایت اخیر صهیونیست‌ها علیه اهالی غزه، آن را «غیر قابل پذیرش» نامید.

وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه توسل به زور قوای رژیم صهیونیستی علیه اهالی غزه را «غیر قابل پذیرش» نامید.

 وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه در بیانیه خود گفت که توسل به زور از سوی ارتش اسرائیل علیه اهالی فلسطین در باریکه غزه غیر قابل قبول است.

بر اساس این گزارش، اعتراض فسطینی‌ها که از سی ام مارس (دهم فرودین) آغاز شد «راهپیمایی بازگشت» نام گرفت.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه از آنچه که «بکارگیری بی‌رویه از زور» نامیده شد، انتقاد شده است.

این در حالی است که «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز شنبه در بیانیه‌ای از نقش نیرو‌های امنیتی و ارتش این رژیم در سرکوب اهالی غزه تشکر کرد.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست»، لیبرمن در این بیانیه گفت: «در عید پسح، یکی از آرام‌ترین و امن‌ترین تعطیلات را داشتیم و مردم اسرائیل آن را مدیون لطف بزرگ نیرو‌های مسلح اسرائیل، شین بت (سرویس امنیت داخلی) و پلیس هستند که سخت تلاش کردند و تلاش‌ها برای آسیب رساندن به ما را خنثی ساختند.»

لیبرمن در ادامه گفت: «حماس در لوای افراد غیرنظامی برای لطمه زدن به حاکمیت ما تروریست‌هایی را می‌فرستد و جهان این رژه ترور را به عنوان اعتراض مسالمت آمیز معرفی می‌کند. این جشن ریاکاری است.»

هزاران نفر از فلسطینی‌های ساکن نوار غزه و کرانه باختری روز جمعه دهم فروردین، مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز معروف به «راهپیمایی بازگشت» را برگزار کردند. در جریان راهپیمایی این هفته و هفته گذشته نظامیان صهیونیستی با شلیک به غیرنظامیان بی‌دفاع نزدیک به ۳۰ نفر را شهید و صد‌ها تن را زخمی کردند.