به گزارش افکارنیوز،

آوریل ۲۰۱۷ بر اثر وقوع انفجار در دو کلیسای قبطی واقع در طنطا و اسکندریه ۴۵ نفر کشته شدند و مسئولیت این حمله را گروه تروریستی داعش بر عهده گرفت.

به نوشته روزنامه‌ القدس‌العربی بر اساس قانون وضعیت فوق‌العاده اختیارات زیادی به نیروهای پلیس برای بازداشت افراد داده شده و محدودیت‌هایی برای آزادی تردد اعمال می‌شود.

اعمال وضعیت فوق‌العاده در مصر نخستین بار در اکتبر سال ۲۰۱۴ اعمال شد که تنها محدود به استان شمال سیناء مکان فعالیت گروه‌های مسلح بود که تا کنون با اجرای عملیات‌هایی علیه نیروهای ارتش و پلیس شمار زیادی از آنها را کشته و زخمی کرده‌اند.

کشته شدن ۲۷ تروریست در عملیات «سیناء ۲۰۱۸»

ارتش مصر اعلام کرد که در شصت و پنجمین روز از اجرای عملیات نظامی گسترده در سراسر کشور، ۲۷ تکفیری کشتته و ۱۱۴ نفر نیز بازداشت شدند.

سرهنگ «تامر الرفاعی» سخنگوی ارتش مصر در بیانیه نظامی شماره ۱۹ اعلام کرد که طی روزهای گذشته در جریان عملیات گسترده «سیناء ۲۰۱۸» ۲۷ تکفیری کشته شدند.

به گفته وی همچنین ۱۱۴ نفر نیز بازداشت شدند که ۲۱ نفر از آنها افراد تحت تعقیب جنایی در شمال و مرکز سیناء هستند.

با استناد به بیانیه‌های نظامی قبلی ارتش مصر تعداد کشته‌های عملیات سیناء ۲۰۱۸ تاکنون ۱۹۴ نفر رسیده و علاوه بر آن ۲۴ نظامی مصری نیز به قتل رسیدند و شمار بازداشت‌شدگان نیز به ۴۰۵۶ نفر رسیده است.

ارتش مصر از بیش از دو ماه پیش اجرای عملیات نظامی علیه عناصر تکفیری وابسته به گروه‌های مسلح فعال در سیناء را آغاز کرد که از مهم‌ترین این گروه‌ها نیز گروه «انصار بیت‌المقدس» است که ماه نوامبر ۲۰۱۴ پس از بیعت با داعش نام خود را به «ولایت سیناء» تغییر داد.