به گزارش افکارنیوز،

روزنامه تایمز لندن نوشت گفته می‌شود یک یا دو زیر دریایی روس یک زیردریایی انگلیسی را که قرار بود در حمله روز شنبه آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه مشارکت داشته باشد، از سواحل سوریه دور کرد.

روزنامه تایمز به نقل از منابعی در ارتش نوشت یک زیر دریایی انگلیسی نتوانست در عملیات نظامی ضد سوریه شرکت کند، زیرا مجبور شد در مقابل زیر دریایی‌های روس مانور بدهد.

به نوشته این روزنامه، یک زیردریایی کلاس «استیوت» Astute نیروی دریایی انگلیس مجهز به موشک‌های کروز بوسیله دست‌کم یک یا شاید دو زیردریایی روس عقب رانده شد. زیردریایی‌های روس به علت قابلیت بی سر و صدا بودن هنگام حرکت، از سوی کارشناسان دریایی غربی به «سیاه چاله» معروف شده‌اند.

دو ناوچه روسیه و یک هواپیمای ضدزیردریایی این کشور نیز احتمالا زیردریایی انگلیسی را دنبال می‌کردند که در نتیجه این زیردریایی نتوانست به فاصله کافی برای انجام حملات به سوریه برسد.

به نوشته این روزنامه، این زیر دریایی انگلیسی از چند روز پیش تلاش کرده بود که دیده نشود. زیر دریایی‌های روس کلاس «کلیو» Klio از بندر طرطوس سوریه راه افتاده بودند. دو ژنراتور دیزلی و تجهیزات الکتریکی آن‌ها به این «سیاه چاله»‌های روس امکان می‌دهد به سرعت بسیار بالا برسند. آن‌ها به اژدر، موشک‌های کروز و ضدزیردریایی مجهز هستند.

آمریکا، فرانسه و انگلیس شنبه شب به بهانه تلافی حمله شیمیایی ادعایی در دوما به مراکز دولتی سوریه حمله کردند. این ائتلاف سه جانبه بیش از ۱۰۰ موشک شلیک کرد که پدافند هوایی سوریه بیشتر آن‌ها را رهگیری کرد. نیرو‌های روسی در رهگیری این موشک‌ها دخالت نکردند، اما همه شلیک‌ها را دنبال کردند.