به گزارش صراط به نقل از لوفیگارو، در گرماگرم تهدیدها میان واشنگتن و تهران، جرج مالبرونو مقاله نویس روزنامه فرانسوی لوفیگارو به بغرنج شدن بحران میان جمهوری اسلامی ایران از یک سوی و ایالات متحده و اسرائیل از سوی دیگر پرداخته است و با استناد به گفته های یک مقام امنیتی عراقی می نویسد که این دو کشور از همکاری مخالفان کرد ایرانی مقیم در کردستان عراق برای ضربه زدن به منافع جمهوری اسلامی سود می برند.
صدور حکم اعدام علیه امیر میرزایی حکمتی شهروند آمریکایی ایرانی تبار به اتهام جاسوسی به سود واشنگتن در چارچوب این جنگ نه چندان سرد میان دو کشور صورت می گیرد.

نویسنده مقاله لوفیگارو با استناد به اطلاعاتی که از دیپلمات های غربی در وین به دست آورده درباره پرونده هسته ای جمهوری اسلامی ایران تاکید می کند که تهران عملا غنی سازی اورانیوم در تاسیسات زیرزمینی مقاوم در برابر ضربات هوایی احتمالی را آغاز کرده است.

بر اساس این گزارش ایران تاکنون اورانیوم لازم برای ساخت چهار کلاهک اتمی را غنی سازی کرده است و در نتیجه چالش کنونی ایالات متحده آمریکا بر سر منع ایران از ساخت سلاح هسته ای است و نه جلوگیری از دستیابی این کشور به فناوری اتمی(!)

مالبرنو با اشاره به اینکه ایالات متحده آمریکا و اسرائیل اخیرا عملیات تخریبی علیه تاسیسات هسته ای و ترور دانشمندان اتمی ایران را افزایش داده اند مدعی شده است که برای انجام چنین اقداماتی از حضور در کردستان عراق سود می برند.

لوفیگارو در ادامه با استناد به اظهارات یک مقام امنیتی عراقی که خواست نامش فاش نشود مدعی شده است آمریکا و موساد به منظور انجام عملیات علیه منافع جمهوری اسلامی ایران از همکاری مخالفان کرد ایرانی که در کردستان عراق پناهنده هستند سود می برند.

گفتنی است این موضوع تازگی ندارد و در زمان جنگ تحمیلی هشت ساله نیز، صدام با پشتیبانی عوامل خارجی سعی داشت با اختلاف افکنی میان اقوام ایرانی، کردهای کردستان و اعراب خوزستان را وابسته به دولت عراق و علاقمند به جدایی از ایران معرفی کند که با رشادت و همبستگی اقوام ایران معدود مزدوران نفوذی دشمن ضرب شست سنگینی از هم وطنان ایرانی دریافت کردند.