به گزارش افکارنیوز،

«سباستین کورتس» صدراعظم اتریش بعد از سفر به فلسطین اشغالی، با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

کورتس در دیدار با نتانیاهو مدعی شد: «شما در منطقه‌ای خطرناک زندگی می‌کنید و همسایگان شما مانند همسایگان ما (خوب) نیستند، مثل لیختنشتاین یا سوئیس».

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» وی سپس وعده داد که وین به حمایت‌هایش از تل‌آویو ادامه داده و تلاش خواهد کرد تا اعضای اتحادیه اروپا را با نگرانی‌های امنیتی رژیم صهیونیستی آشنا کند.

نتانیاهو نیز در واکنش به این اظهارات کورتس مبنی بر اینکه تفاوت منطقه غرب آسیا با اروپا را درک می‌کنند، با تمسخر گفت: «می‌خواهید جایمان را عوض کنیم؟» و کورتس نیز پاسخ داد: «نه فکر نکنم!»

صدراعظم اتریش سپس به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اطمینان داد که برای مبارزه با رویکرد‌های ضد اسرائیلی در اروپا تلاش می‌کند، زیرا مسئولیت‌هایشان را محدود به مرز‌های اتریش نمی‌دانند.

 

کورتس که رهبر جوان دولت ائتلافی متشکل از راست‌گرا‌های افراطی است، روز یکشنبه برای سفری سه روزه و دیدار با مقامات رژیم صهیونیستی وراد فلسطین اشغالی شد.

وی پیشتر هنگام بازدید از دیوار ندبه، دولت ارتش و مردم خود را به انجام اقدامات فجیع و شرم‌آور در زمان هولوکاست متهم کرده و گفت: آن‌ها اکنون در قبال تاریخچه خود مسئول هستند و این اتفاق دوباره رخ نخواهد داد.

صدراعظم اتریش در حالی به بهانه حادثه ادعایی هولوکاست از صهیونیست‌ها حمایت می‌کند که نظامیان آن‌ها به دستور کابینه، طی دو ماه و نیم اخیر بیش از ۱۲۷ فلسطینی را به خاطر تظاهرات راهپیمایی بازگشت در مناطق مرزی غزه به شهادت رسانده و حدود ۱۴ هزار نفر را نیز مجروح کرده‌اند.