به گزارش افکارنیوز،

«عبدالبدیع صیاد» رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان در یک نشست خبری برخی مقامات محلی افغان را به دخالت در امور انتخابات متهم کرد.

وی پیش از این نیز همزمان با آغاز ثبت نام کاندیداهای انتخابات پارلمانی و شورای شهرستان‌های این کشور از دولت افغانستان خواسته بود تا ضمن خودداری از مداخله در روند انتخابات، در برگزاری شفاف و عادلانه این روند نیز به کمیسیون کمک کند.

این در حالی است که ماه گذشته، برخی نمایندگان پارلمان افغانستان اعلام کرده بودند که حکومت وحدت ملی با توزیع شناسنامه‌های جعلی برای تقلب گسترده در انتخابات آینده این کشور زمینه‌سازی می‌کند.

رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان در این نشست گفت که 2 هزار و 396 نفر از جمله یک هزار و 981 مرد و 308 زن برای نامزدی در انتخابات پارلمانی این کشور ثبت‌نام کرده‌اند.

همچنین براساس گزارش ارائه شده توسط کمیسیون انتخابات، 3 هزار و 58 نفر نیز در انتخابات شوراهای شهری ثبت نام کرده‌اند که از این شمار 2 هزار و 851 نفر را مردان و 207 نفر را نیز زنان تشکیل می‌دهند.

هر چند براساس جدول زمانی پیشین کمیسیون انتخابات مهلت ثبت نام نامزدان انتخابات روز گذشته به پایان رسید، اما کمیسیون روند ثبت‌نام را برای 2 روز دیگر تمدید کرده است.

انتخابات پارلمانی و شوراهای شهری افغانستان قرار است در تاریخ 28 مهر ماه سال جاری برگزار شود و به گفته مقامات کمیسیون انتخابات تاکنون بیش از 6 میلیون نفر از واجدان شرایط رای‌دهی برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده‌‌اند که دو میلیون آن را زنان تشکیل می‌دهند.