به گزارش افکارنیوز،

یک نویسنده عربستانی، که مقاله‌هایی با رویکرد عادی‌سازی با صهیونیست‌ها نوشته است، در تازه‌ترین نوشتار خود، به موضوع دعوت «یوسی یونا» نماینده پارلمان رژیم صهیونیستی( کنست) از «محمد بن‌سلمان» ولیعهد سعودی برای حضور و سخنرانی در کنست، پرداخته است.

«دحام العنزی» در مقاله‌ای در روزنامه «الخلیج» عربستان نوشت: «من نیز با این دعوت عضو کنست موافق هستم و نتانیاهو( نخست‌وزیر اسرائیل) اگر می‌خواهد شریکی واقعی در طرح صلح باشد بایستی با طرح صلح عربی موافقت کند و بزرگ جهان عرب و رهبر جهان اسلام(!) را دعوت کند».

العنزی افزود: «نتانیاهو باید چنین کاری را انجام دهد و از شاهزاده جوان برای سخنرانی در کنست دعوت کند. بر این باور نیستم که مهندس صلحی مانند محمد بن‌سلمان لحظه‌ای در قبول آن دعوت درنگ کند وقتی متقاعد شود که اسرائیل رغبت واقعی به صلح دارد و می‌خواهد شریکی واقعی برای برقراری ثبات در منطقه و بازگشت صلح و آرامش به آن شود».

این نویسنده سعودی مدعی شد جریان‌های اسلامی مانند جنبش «حماس» و «اخوان‌المسلمین» و «حزب‌الله» لبنان و نیز گروه‌های تروریستی «داعش» و «القاعده» با شعار قضیه فلسطین ساده‌لوحان را فریب می‌دهند.

وی در تلاش برای ایران هراسی نوشت: «چه بسا دشمن مشترک یعنی ایران عامل مهمی همچنین در همگرایی کشورهای عربی و اسرائیل است. لذا بایستی این قضیه فلسطین حل و فصل شود که همگان را طی دهه‌های طولانی رنجانده و بهانه‌ای به تمامی تروریست‌های جهان داده است که با آن بهانه‌تراشی کنند و دفاع از آن را شعاری مانند پیراهن عثمان، قرار دهند».

این نویسنده نوشت: «معتقدم که اهل خِرد در اسرائیل جایگاه و اهمیت عربستان سعودی را درک می‌کنند و می‌دانند که این کشور وزنه‌ای بزرگ در معادلات بین‌المللی به‌ویژه در مسائل خاورمیانه است».

وی در ادامه این مقاله، ایران و دیگر گروه‌های محور مقاومت در منطقه را به حمایت از تروریسم و تغذیه آن متهم کرد و مدعی شد: «ما و اسرائیل در سنگری واحد برای مبارزه با تروریسمی قرار داریم که ایران و نمایندگانش در منطقه، آن را ساخته و مورد حمایت و تغذیه قرار می‌دهند».

این نویسنده خواستار افتتاح سفارت رژیم صهیونیستی در عربستان سعودی شد و با رسمیت دادن به اشغالگری اسرائیل در اراضی اشغالی، توصیه کرد که عربستان سعودی نیز سفارتش در قدس غربی را، به عنوان پایتخت اسرائیل افتتاح کند.

دحام العنزی در پایان این مقاله، تمایل خود و دیگر شهروندان سعودی برای سفر به اراضی اشغالی و دیدار از صهیونیست‌ها را مورد تأکید قرار داده است.