به گزارش افکارنیوز،

دیروز نیز دهها خانواده سوری از شهرها و روستاهای «جباثا الخشب، طرنجه، أوفانیا و عین البیضة» در ریف قنیطره به منازل خود بازگشتند.

بازگشت آوارگان پس از پاکسازی مناطق یاد شده از مین‌ها و بمب‌های باقی مانده صورت می‌گیرد.

در ادامه این گزارش آمده است، برخی آوارگان با خودرو و برخی دیگر با پای پیاده به خانه‌های خود بازگشتند و وسایل مختصری به همراه دارند.

«بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل هفته جاری اعلام کرد دولت سوریه به دنبال بازگشت تمام آوارگان سوری در داخل و خارج به خانه‌هایشان است.

«علی عبدالکریم علی» سفیر سوریه در لبنان نیز هفته جاری طی سخنانی اعلام کرد طرح روسیه ویژه بازگشت آوارگان سوریه «مثبت» است و پس از هماهنگی با سوریه، سبب تسهیل در روند امور خواهد شد.

ارتش سوریه روز جمعه پنجم مرداد ماه جاری موفق شده بود امنیت را به کل شهر قنیطره مرکز استان قنیطره بازگرداند. و پرچم سوریه در میدان «التحریر» آن به اهتزاز درآمد.

اهالی قنیطره پس از آزادسازی این شهر اعلام کردند که تروریست‌ها طی سال‌های گذشته آنان را از زندگی عادی خود محروم کرده بودند؛ تروریست‌هایی که تحت حمایت رژیم صهیونیستی قرار داشتند.

عملیات پاکسازی سه استان جنوبی سوریه (سویداء، درعا و قنیطره) از وجود گروه‌های مسلح (النصره، داعش و ارتش آزاد) از اول تیرماه گذشته آغاز شد و تا کنون درعا و قنیطره کاملا آزاد شده و عملیات در سویداء همچنان ادامه دارد.