به گزارش افکارنیوز،

یک مقام دولت آمریکایی خبر داده که واشنگتن در حال کار با متحدان اروپایی به منظور هشدار به روسیه درباره تبعات همکاری این کشور با سوریه برای انجام عملیات در ادلب است.

یک مقام آمریکایی به «دیلی بیست» خبر داده که دولت ترامپ در انتقاد از مواضع مسکو در قبال عملیات ارتش سوریه در ادلب و حمایت‌هایش از این عملیات، در حال رایزنی با متحدان اروپایی برای دادن هشدار به روسیه درباره «انزوای کامل اقتصادی» این کشور است.

این مقام که نخواست نامش فاش شود، همچنین خبر داده «جیمز جفری» نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور سوریه و به همراه «جوئل ریبورن» معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا دوشنبه (روز گذشته) به ژنو رفتند تا با اروپایی‌ها درباره هشدار قاطعانه به مسکو و سوریه به اجماع برسند.

وی درباره ماموریت این دو مقام آمریکایی در ژنو گفت: «آن‌ها با کشور‌های همفکرمان در زمینه اوضاع ادلب تعامل خواهند کرد و بر موضعمان درباره اینکه هرگونه تهاجم نظامی اقدامی بی ملاحظه در تشدید درگیری خواهد بود، تاکید خواهند کرد».

یک مقام ارشد غربی مستقر در واشنگتن به دیلی بیست گفته است که موضع امریکا و اروپا درباره ادلب به هم نزدیک است.

یکی دیگر از مقام‌های غربی در این باره گفت: «(در میان آمریکا و اروپا) میلی برای اعمال فشار بر کرملین وجود دارد. ما درباره اقداماتی که برای بازدارندگی و مهار روسیه بخواهیم انجام دهیم، در کنار شرکای آمریکایی‌مان قرار داریم».

یک مقام اتحادیه اروپا در این باره گفت: «کاری که ما اکنون داریم این است که روی رژیم تحریم‌هایی که در اتحادیه اروپا علیه روسیه داریم، کار کنیم. سیستم آمریکا دور دوم تحریم‌ها علیه روسیه را ظرف ۹۰ روز اعمال می‌کند. ما به همراه شرکای اروپایی در حال بررسی این هستیم که ببینیم چه کار بیشتری در این زمینه می‌توانیم انجام دهیم به ویژه در خصوص رژیم سلاح‌های شیمیایی. ما همچنین در حال بررسی تدابیری هستیم که ببینیم چطور می‌توانیم بیشترین تاثیر را به منظور تغییر رفتار و محاسبات کرملین انجام دهیم»