به گزارش افکارنیوز،

افراد بازداشت شده همچنین قصد داشتند به سیاستمداران و کارمندان دولت حمله کنند.

عملیات بازداشت این افراد با شرکت حدود یکصد نیروی پلیس و پشتیبانی یگان های کماندویی ویژه و به موجب احکام قضایی صادره انجام شد.

این افراد به تشکیل سازمانی تحت عنوان «انقلاب کمنیتس» متهم هستند. این نامگذاری براساس نام شهری با همین عنوان انجام شده که چندی پیش قتل یک شهروند آلمانی در آن به خشونت های شدید راستگرایان انجامید. گفته شد که مهاجران، عامل قتل این شهروند آلمانی بودند.

در پی کشته شدن شهروند آلمانی در شهر کمنیتس، حزب راست افراطی «آلترناتیو برای آلمان» و جنبش خیابانی «پگیدا» فراخوان مشترکی برای برگزاری تجمعات در شهر دادند و هزاران نفر به تبع این فراخوان، به خیابان های شهر هجوم آوردند.

از سوی دیگر، شمار زیادی از معترضان مخالف با راستی ها از جمله اعضای حزب سبز و حزب سوسیال دموکراتیک آلمان در این شهر تجمع کردند که منجر به درگیری بین دو گروه شد.

خشونت ها در شهر کمنیتس، اختلاف های عمیق در مورد سیاست درهای باز صدراعظم آلمان به روی مهاجران را به طور خاصی نمایان کرد.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در سال 2015 با اجرای این سیاست، حدود یک میلیون پناهجو را که عمدتا مسلمان بودند، به آلمان راه داد. وقایع روی داده در شهر کمنیتس واقع در شرق آلمان همچنین به دولت ائتلافی مرکل لطمه وارد کرد.

ایالت ساکسونی آلمان که شهر کمنیتس در آن واقع است، از دیرباز دستخوش احساسات ضدمهاجرتی بوده است و حزب آلترناتیو برای آلمان تقریبا یک چهارم آرا لازم در انتخابات پارلمانی سال گذشته (2017) را از این شهر کسب کرد.